Azijsko prvenstvo: tretje mesto Združenim arabskim emiratom

Nogometaši Združenih arabskih emiratov so na tekmi za 3. mesto premagali Irak s 3:2. Finale jutri.

30. januar 2015 13.29
FBL-ASIA2015-IRQ-UAE
G. L., Delo.si

Newcastle - Reprezentanca Združenih arabskih emiratov (ZAE) je na azijskem prvenstvu v Avstraliji dosegla zgodovinski uspeh. Po zmagi v malem finalu proti Iraku s 3:2 je osvojila končno tretje mesto, kar nogometašem iz bogatega dela bližnjega vzhoda ni uspelo še nikoli.

ZAE je povedel že v sedmi minuti tekme, ko je zadel Ahmed Khalil, a so zmagovalci azijskega prvenstva iz leta 2007 znali vrniti udarec. Po zadetkih Waleeda Salima v 28. in Amjeda Kalefa v 42. minuti so poskrbeli za popoln preobrat, ki pa ni bil zadnji na današnji tekmi. V 52. minuti je namreč na 2:2 s svojim drugim golom izenačil Khalil, za zgodovinsko zmago pa je pet minut kasneje poskrbel prvi strelec turnirja Ali Mabkhout, ki je unovčil enajstmetrovko in dosegel že svoj peti gol na prvenstvu.

Jutri je ob 10. uri po našem času na sporedu še finale, v katerem se bosta za naslov prvaka pomerila domača Avstralija in Južna Koreja.