Policija je namreč 16. septembra posredovala v Rošpohu, ob posredovanju pa je umrl 31-letnik. Priča dogodka je takrat za Slovenske novice povedala, da je policist 31-letnika davil, nato pa je ta izgubil zavest. Kljub oživljanju je moški umrl.

Na policiji so takrat dogodek na svoji facebook strani opisali drugače. Zapisali so, da je omenjeni dan neznana oseba zaprosila za intervencijo, saj naj bi jo napadale neznane osebe. Na kraj so napotili patruljo, ki je tam našla 31-letnika, sicer starega znanca policije. Kot so zapisali, je bil zelo nemiren in je začel vpiti na policista, naj ga pustita pri miru in da je zaužil več prepovedanih drog. Ker sta policista ocenila, da nujno potrebuje zdravniško pomoč, so na kraj napotili še reševalce.

Med postopkom je moški po navedbah policije postajal čedalje bolj agresiven. Ker opozoril, naj se umiri, ni upošteval, sta policista zoper njega uporabila prisilna sredstva in počakala na reševalce. Po prihodu teh se je 31-letnik za trenutek pomiril, nato pa spet postal agresiven, medtem pa nenadoma izgubil zavest. Reševalca sta ga oživljala, kljub temu pa je umrl.

Kot so zapisali takrat, so prve ugotovitve sodne obdukcije pokazale, da je pri pokojnem prišlo do zastoja dihalne in srčne funkcije, ki bi jo bilo možno povezati s sumom po zaužitju več ali večje količine prepovedanih drog. Da je smrt nastopila zaradi nenadne srčno-dihalne odpovedi, je zdaj potrdila tudi komisija, ki je preverjala ravnanja policistov.

Ugotovila je tudi, da sta policista takoj, ko sta ocenila, da moški potrebuje nujno medicinsko pomoč, zaprosila za reševalno vozilo. Med čakanjem je moški postal zelo agresiven, zato sta policista, da sta ga lahko obvladala, »zoper njega upravičeno, torej zakonito in strokovno, uporabila plinski razpršilec, različne milejše oblike telesne sile in sredstva za vklepanje in vezanje,« so zapisali. Dodali so še, da tudi iz zdravstvene dokumentacije ni razvidno, da so pri uporabi prisilnih sredstev nastale poškodbe, ki bi kakor koli vplivale na smrt moškega.