Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

1 26.04.2018 08:42:23

BRILJANTNO! Zidane je mislil na čisto vse: Zmagali tudi zaradi ČRNIH DRESOV

Reuters
Real je na gostovanju pri Bayernu prišel do nadvse pomembne zmage.

Prva polfinalna tekma med Bayernom in Realom se je končala z zmago madridskega giganta. Domači nogometaši so sredi prvega polčasa povedli z 1:0, a so se Španci hitro pobrali in še pred koncem prvega polčasa najprej izenačili, v drugem polčasu pa postavili končnih 2:1.

Številni so se pred začetkom dvoboja obregnili ob podatek, da bodo gostje igrali v črnih dresih, čeprav bi lahko igrali tudi v svojih tradicionalnih belih. A to odločitev je sprejel trener Reala Zinedine Zidane, ki pa se za to ni odločil naključno. Verjeli ali ne, v lanski sezoni so nogometaši Reala v četrtfinalu igrali prav tako z Bayernom, prva tekma pa je bila prav tako na sporedu v Münchnu. Tudi takrat so galaktiki slavili z 2:1, še bolj zanimivo pa je to, da so tudi takrat igrali v črnih dresih.

Sloviti Francoz se je tokrat za črne drese odločil tudi iz vraževernih razlogov, nihče pa mu ne more očitati, da se je odločil napačno. Real je lani sicer Nemce izločil po podaljšku na stadionu Santiago Bernabeu, v polfinalu je padel mestni tekmec Atletico, v finalu pa Juventus.

Značke: real, zidane