Luksuzne vile v sožitju z vulkani in gorilami

27. 9. 2017 | Besedilo: T. S. P. | Fotografije: David Crookes in Nicola Jackson/Wilderness Safari

Bisate Lodge, Ruanda, luksuzne vile, drevesene hiške

Luksuzne vile ali Bisate Lodge v Ruandi, v lasti turističnega podjetja Wilderness Safaris, ki ima kampe v Bocvani, Keniji, Namibiji, Sejšelih, Južnoafriški republiki, Zambiji in v Zimbabveju, vzamejo dih in so hkrati lep primer, kako lahko gradimo v naravi in je pri tem ne poškodujemo. Drevesne hiše, ki spominjajo na hiše domačinov, je zasnoval arhitekturni biro Nicholas Plewman in arhitekti. Za notranjo opremo pa sta poskrbela Caline Williams-Wynn in Nilfa Adams iz podjetja Artichoke.

Luksuzne drevesne vile, ki so pokrite s slamnatimi strehami, obdaja gozd, razgled pa se odpira na zeleno pokrajino, razgibamo zaradi vulkanskega delovanja. Na 41 hektarih stoji šest vil, ki merijo 91 kvadratnih metrov in obsegajo spalnico, kopalnico in teraso, s katere je razgled na vulkane Karisimbi, Bisoke in Mikeno. Vile so razporejene tako, da obdajajo skupno ognjišče, kjer se ob večerih lahko gosti družijo, in jedilnico.

Da bi zmanjšali vpliv na okolje, v naselju zbirajo odpadno vodo, ki jo po čiščenju vračajo v obtok, in deževnico. Pri energetski oskrbi se naslanjajo na obnovljive vire energije, ogrevanje pa zagotavljajo s pomočjo toplotnih črpalk.

Notranji opremljevalci so navdih našli v tradicionalni kulturi. Večino opreme je zelo barvite, med seboj pa se prepletajo različni vzorci in teksture. Pri opremi je pomagal tudi Teta Isibo, modni poznavalec in ustanovitelj podjetja Inzuki Designs, ki velja za enega izmed 30 najbolj obetavnih mladih podjetnikov v Afriki v letu 2017. Oprema se lahko pohvali s trajnostjo in spoštovanjem do okolja: lestenci so narejeni iz recikliranega stekla, ognjišča iz vulkanskih kamnin. Za dekoracijo so uporabili tradicionalne posode za mleko, namesto preprog pa strojeno kravjo kožo, ki predstavljajo ruralno življenje v bližnjih vaseh. Ogromno okrasnih predmetov je narejenih s posebnim procesom imigongo, v okviru katerega kravjim iztrebkom primešajo zemljo različnih barv in uporabijo za risanje geometrijskih oblik.

Podjetje Wilderness Safaris je vložilo ogromno truda v eko kamp, da bi zgradilo nekaj, kar je območju vdihnilo novo življenje in ga ni ogrozilo. »Hoteli smo, da bi domačini imeli korist od ekoturizma in bi s tem hkrati prispevali k ohranjanju biotske raznovrstnosti,« so pojasnili.

Vile so svoja vrata odprle junija letos. Cene za nočitev na osebo se začnejo pri 930 evrih. Vsem gostom obljubijo možnost, da bodo kakšen dan s svoje terase lahko opazili gorilo.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE