Torek, 24. 4. 2018, 14.57

Svetovni pokal v Južni Koreji

Vatovec pristreljal najvišjo slovensko uvrstitev

trap | Foto Sportida

Tudi tretji dan tekme svetovnega pokala v strelstvu v južnokorejskem Changwonu so na strelišče stopili slovenski strelci. Denis Vatovec je v trapu zasedel 17. mesto, Boštjan Maček je bil 21., Tomaž Blazinšek 76. Kevin Venta je bil v streljanju z zračno pištolo 40.

Na prizorišču, ki bo septembra gostil svetovno prvenstvo z zračnim, malokalibrskim in velikokalibrskim orožjem ter puško šibrenico, je največ letečih glinenih tarč v streljanju s puško šibrenico zadel 37-letni italijanski veteran Mauro De Filippis za še drugo zmago v svetovnem pokalu.

V finalu najboljše šesterice je drugo mesto pripadlo 36-letnemu Čehu Jiriju Liptaku, ki se je uvrstil pred turškimi predstavniki Yavuzom Ilnamom, Oguzhanom Tuzunom in Tolgo Tuncerjem na tretjem, četrtem in petem mestu.

De Filippis je zadel 45 letečih tarč od 50, tri več od češkega izzivalca Liptaka, ki je vodil po kvalifikacijah. Italijan je po kvalifikacijah zasedal četrto mesto.

Zračna pištola | Foto: Vid Ponikvar Foto: Vid Ponikvar

V streljanju z zračno pištolo je bil v finalu najboljše osmerice najbolj natančen 22-letni Rus Artem Černousov. Dvakratni mladinski evropski prvak in aktualni svetovni prvak z izkupičkom 242,3 točke je za premierno zmago v svetovnem pokalu s skupnim izkupičkom 240 točk premagal Indijca Šahzarja Rizvija (239,8 točke). Tretje mesto je pripadlo Bolgaru Samuilu Donkovu (217,1 točke).