hu
hu
0 14.04.2018 21:00:56

Takole so se sredi Ljubljane veselili Jeseničani (FOTO)

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v četrti finalni tekmi državnega prvenstva v gosteh premagali SŽ Olimpijo s 4:1 (0:0, 2:0, 2:1). S skupnim izidom 3:1 v zmagah so si zagotovili naslov prvaka za sezono 2017/18, skupno je to 12. lovorika za jeseniški hokej v samostojni državi.

* Dvorana Tivoli, gledalcev 2500, sodniki: Lešnjak, Trilar (glavna), Režek, Snoj (vsi Slovenija).
* Strelci: 0:1 Logar (Svetina, 23.), 0:2 Planko (Pem, 38.), 0:3 Pem (Planko, Alagić, 47.), 1:3 Pesjak (Chvatal, Orehek, 52.), 1:4 Čimžar (U. Sodja, 60.).
* Kazenske minute: SŽ Olimpija 6, Sij Acroni Jesenice 8.

olimpija jesenice 2
Martin Metelko

Jeseniški hokejisti so imeli v četrtek lepo priložnost, da bi pokal za najboljšega v državi dvignili pred svojimi navijači. A Ljubljančani so jim v Podmežakli prekrižali načrte in s šele drugim uspehom na 14 medsebojnih tekmah v sezoni podaljšali finalni niz in upe na preobrat.

Prvo tekmo so Jeseničani doma dobili s 3:2, drugo v gosteh s 5:3, tretjo pa Ljubljančani s 4:3.

Z današnjo zmago so se železarji, ki so tako po štirih tekmah končali DP, veselili 12. lovorike v samostojni Sloveniji od sezone 1991/92. Ljubljanski pa ostajajo pri 15 naslovih.

Na prejšnji tekmi na Jesenicah so si domači privoščili preveč napak, nihanj in predvsem slab uvodni del oziroma prvo polovico tekme, v kateri so gostje prevladovali in si priigrali odločilno prednost.

olimpija jesenice 3

Zasedba Gabra Glaviča tokrat ni ponovila napake, začetek je bil precej boljši, železarji tekmecem niso dovolili veliko strelov, so pa po drugi strani tudi sami imeli težave z učinkovitostjo. Tako domači vratar Tilen Spreitzer kot gostujoči Clarke Saunders sta bila ob redkih nevarnejših strelih zanesljiva, ekipi pa sta v prvem delu zapravili tudi vsaka po eno številčno prednost.

V nadaljevanju pa so začeli tudi padati zadetki. Po podjetnejšem začetku druge tretjine domačih, ki pa so bili spet neuspešni pred Saundersom, so udarili gostje. Po podaji Erika Svetine je v polno zadel Miha Logar in navdušil množico jeseniških privržencev, zbranih na tribuni pod Rožnikom.

olimpija jesenice 5

Zadetek je dal krila gostom, ki so pritisnili, in Spreitzer je imel veliko dela, da je ostalo pri minimalnem zaostanku. Na drugi strani pa ljubljanski hokejisti niso našli načina, kako bi prišli do zadetka za izenačenje. Kljub le enemu zadetku prednosti se je zdelo, da so Jeseničani v teh trenutkih blizu naslovu, njihove premoči pa ni zmotila niti kazen Urbanu Sodji, saj so domači tudi ob "power-playu" ostali brez gola.

Zato pa so, potem ko imeli spet vse može na ledu, Jeseničani uprizorili še en napad, po katerem je plošček Spreitzerju ušel v gol in nenadoma so bila vrata do slavja gorenjske ekipe že na široko odprta.

olimpija jesenice 1

Ko se igra domačih ni spremenila niti v zadnjih 20 minutah in ni nič kazalo na to, da bi bili zeleno-beli sposobni poskrbeti za preobrat, je bilo v zadnji tretjini že jasno, da se bodo veselili železarji. Ko pa je po hitrem protinapadu Nik Pem v 47. minuti povišal na 3:0, pa je bil finale praktično že odločen.

Za kanček upanja domačih je sicer poskrbel Miha Pesjak z znižanjem devet minut pred koncem, toda ostalo je le pri upanju. Jeseničani so si privoščili še eno izključitev, a je njihovi nasprotniki niso znali izkoristiti. Že dve minuti in pol pred koncem so potegnili iz gola tudi vratarja, kar pa tudi ni pomagalo - Tadej Čimžar pa je tik pred koncem le še postavil piko na i in Jeseničani so se tako po zadnjem pisku sirene lahko razveselili pokala in zlatih medalj za prvo mesto v DP v letošnji sezoni. Ljubljančani, SŽ Olimpija je sicer prvič igrala v finalu domačega tekmovanja, pa so se glede na potek sezone in razmerje zmag in porazov kar pričakovano morali zadovoljiti s srebrnimi.

* Andrej Hebar, igralec SŽ Olimpije: "Prav veliko ne morem povedati. Razočaran sem, ker smo izgubili serijo. Težko je delati kakšne poteze v tem trenutku. Dejstvo je, da so nas premagali, da so dobili serijo. Zaslužili so si to, bili so boljši celotno sezono. Lahko debatiramo o tem, da smo bili mi na dveh tekmah blizu. Glave so še malo vroče, so si pa Jeseničani to zmago zaslužili."

* Sašo Rajsar, igralec SŽ Olimpije: "Mi smo šli na polno. Skušali smo počakati, da se utrudijo in jih presenetiti. Nismo izkoristili svojih priložnosti, oni so svoje in pač zmagali. S porazom se nismo kar sprijaznili, a je težko, če dobiš iz dveh polpriložnosti dva gola. Morda smo malo utrujeni, ampak to je to. Sem pa zelo razočaran."

* Tadej Čimžar, igralec Sija Acronija Jesenic: "Zame osebno bi bilo lepše zmagati doma, a se pa nič ne pritožujem, če v Ljubljani dvignemo lovoriko. Serija se je malo podaljšala, poskušali smo nov sistem, pa smo hitro prišli nazaj na starega in spet zmagali. Na tretji tekmi nismo bili pravi, zdaj pa smo dokazali, da smo se vrnili in zasluženo osvojili naslov prvaka. Pričakovanja so bila višja predvsem v alpski ligi, osebno mi je bilo žal, ker nismo prišli v finale. Nimamo si pa česa očitati, trdo smo garali od 31. julija in smo dobro pokrili celo sezono."

* Luka Bašič, igralec Sija Acronija Jesenic: "Ne bi rekel, da smo pričakovali zmago že po treh tekmah. Serija je bila težka, Olimpija je naredila korak naprej, mi pa smo malo padli. Prejšnje tri tekme nismo igrali naše igre, premalo smo drsali. Po tretji tekmi so se dogovorili, da bomo odigrali tako kot celo sezono. Nismo jim dovolili dihati in to je odločilo."