UEL: Borbene Domžale na zmenek s Freiburgom, Gorici ni uspelo

Nogometaši Domžal so se uvrstili v tretji predkrog evropske lige, kjer jih čaka Freiburg, Gorici pa preobrat ni uspel.

20. julij 2017 19.42
Posodobljeno
regent nogomet
N. Gr.
N. Gr.

Domžale - Slovenski pokalni prvaki bodo na svojem štadionu na prenovljeni zelenici gostili islandski Valur in branili lepo prednost s prve tekme, kjer so na gostovanju zmagali z 2:1. Domžale se lahko tekme lotijo umirjeno in z defenzivno taktiko ter prežijo na protinapade, saj mora Valur v vsakem primeru zabiti dvakrat.

»Podrobnosti ne bom razkrival, saj so se tekmeci pred prvo tekmo na nas očitno dobro pripravili. Naredili smo eno spremembo znotraj dela igre, ki nam je povzročala težave na Islandiji. Želim le, da na igrišču prevladujemo, da fantje nadzorujejo igro in da uživajo v tekmi,« je pred tekmo povedal trener Simon Rožman. Domžalski nogometaši bi se v primeru napredovanja v tretjem predkrogu srečali s Freiburgom, sedmo ekipo minulega nemškega prvenstva.

Začelo se je zelo slabo, že v drugi minuti je prodor islandskega napadalca po levi strani s prekrškom v kazenskem prostoru zaustavil Matija Širok in sodnik Mečkarovski je pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je zanesljivo izkoristil Gudjon Lydsson

Nato so Domžale, prav tako preko enajstmetrovke, v 24. minuti prišle do izenačenja. Po strelu je Lovra Bizjaka v kazenskem prostoru podrl Christiansen in Mečkarovski ni prav dolgo razmišljal, preden je še drugič pokazal na belo točko. Tokrat je bil natančen Ivan Firer, ki je streljal v desni spodnji kot vrat Einarssona.

Valur je tik pred polčasom udaril še enkrat, z roba kazenskega prostora je bil po veliki napaki domžalske obrambe natančen Bogild, ki je Islandce spet povedel v vodstvo. Če se izid do konca tekme ne bo več spremenil, bomo v Domžalah gledali podaljške.

V drugem polčasu so Domžale igrale dobro, a so imeli nekaj lepih priložnosti tudi gostje, v 68. minuti pa je Jure Balkovec poskrbel, da so navijači ob Kamniški bistrici lažje zadihali. S prostega strela z desne strani je premagal nepripravljenega Einarssona, že minuto kasneje pa je izkušeni Senijad Ibričić lepo podajo Firerja kronal s še tretjim zadetkom Domžal za popoln preobrat.

Do konca tekme se izid ni več spremenil in Domžale so se veselile zaslužene zmage, do katere so prišli z borbeno igro, blesteli so predvsem v napadu. Proti Freiburgu bodo imeli prednost vsaj v pogledu, da so že povsem v tekmovalnem ritmu, medtem ko Nemci še niso začeli sezone.

Domžale - Valur 3:2 (1:2)
Firer 25, Balkovec 69, Ibričić 71; Lydsson 3, Bogild 50.

Domžale: Milić, Balkovec, Blažič, Dobrovoljc, Širok, Husmani, Matjašič, Vetrih, Repas, Bizjak, Firer.

Valur: Einarsson, Stefansson, Omarsson, Sigurbjörnsson, Christiansen, Björnsson, Ingvarsson, Lydsson, Adolphsson, Boegild, Halldorsson.

Sodnik: Dimitar Mečkarovski (MAK)

Ob 20:45 se je začelo tudi povratno srečanje med Gorico in Panioniosom, kjer Goričani lovijo zaostanek z 0:2 s prve tekme v Grčiji. Lani četrto moštvo državnega prvenstva si ne sme privoščiti, da bi prejelo zadetek, hkrati pa bo močnim Grkom potrebno zabiti vsaj tri zadetke za napredovanje. Začelo se je povsem v nasprotju z domačimi željami, Grke je v vodstvo povedel Masouras in zdaj so možnosti za napredovanje Gorice le še minimalne.

Domačini za izenačenje niso potrebovali dolgo, enajstmetrovko je izkoristil Rifet Kapić in ohrabril domače navijače, a le za dobro minuto, saj so razpoloženi napadalci Panioniosa udarili še enkrat, na 1:2 je povišal Yesil, na 1:3 pa Lamprou.

V drugem polčasu so kljub neulovljivemu zaostanko Goričani niso predali, za trud so bili v 66. minuti nagrajeni z drugim zadetkom Rifeta Kapića na tekmi. Giorgios Masouras je naredil prekršek v kazenskem prostoru, sodnik je pokazal na belo točko in Kapić je še drugič premagal slovenskega vratarja v vratih Panioniosa Matica Kotnika

Do konca tekme se rezultat ni več spreminjal in Gorica je še drugič morala priznati premoč Panioniosu. Domačinom ni uspelo pripraviti presenečenja, a so kljub vsemu proti močnim Grkom prikazali pogumno igro in se dostojno poslovili od Evrope.

Gorica - Panionios 2:3 (1:3)
Kapić 15, 67; Masouras 11, Yesil 16, Lamprou 23.

Gorica: Sorčan, Škarabot, Celcer, Gregorič, Curk, Kolenc, Grudina, Kapić, Žigon, Osuji, Filipović.

Panionios: Kotnik, Vlachos, Banana, Ikonomou, Hajsafi, Savvidis, Korbos, Shojaei, Lamprou, Yesil, Masouras.

Sodnik: Anatolij Abdula