Svetovni prvaki na kolenih, »elf« pa izpadel

Nizozemski nogometaši so z 2:0 odpravili Francoze, zadela sta Georginio Wijnaldum in Memphis Depay z bele točke.
Fotografija: Memphis Depay še naprej zadeva kot za stavo. FOTO: Toussaint Kluiters/Reuters
Odpri galerijo
Memphis Depay še naprej zadeva kot za stavo. FOTO: Toussaint Kluiters/Reuters

Rotterdam – Nogometni svetovni prvaki Francozi so morali v četrtem dvoboju skupine 1 najvišjega kakovostnega razreda lige narodov prvič na kolena. Na gostovanju so priznali premoč Nizozemcem, ki so z zmago z 2:0 potrdili obstanek med elito, ne glede na to, kako se bo razpletel ponedeljkov zadnji obračun skupine z Nemčijo. »Elf« se namreč z eno samo osvojeno točko ne more več odlepiti z dna razpredelnice in se seli v drugi kakovostni razred novonastalega tekmovanja.

Razmerje strelov 12:2

Zasluženost »oranžne« zmage potrjuje razmerje sproženih strelov v okvir vrat – kar 12:2. V vsakem polčasu je moral Hugo Lloris po enkrat po žogo v mrežo. V prvem ga je tik pred odhodom na odmor po odbitku matiral Georginio Wijnaldum, zmago pa je v šesti minuti sodnikovega dodatka z bele točke, ki je bila posledica prekrška Mousse Sissokoja v kazenskem prostoru, potrdil Memphis Depay. Ta je bil kot strelec (23) ali podajalec (18) vpleten v kar 41 golov v 52 dvobojih v klubski ali reprezentančni majici v letu 2018.