1. SNL: Domžale Mariboru pokvarile generalko za Chelsea

Že v četrti minuti slovenskega prvoligaškega derbija v Ljudskem vrtu je zmagovalca odločil Sasha Alexander Aneff.

31. oktober 2014 20.12
vidic nogomet
J. P., Delo.si

Maribor - Nogometaši Maribora so brez uspeha opravljali domačo generalko pred dvobojem četrtega kola lige prvakov s Chelseajem, saj so v uvodnem obračunu 16. kola slovenskega prvoligaškega tekmovanja v Ljudskem vrtu pokleknili pred vodilnimi Domžalami (0:1). Ti so z že dvanajstim uspehom v sezoni poskrbeli, da je njihova prednost pred »vijoličastimi«, ki pa imajo resda tekmo manj, spet poskočia na zelo udobnih devet točk.

Končni izid je bil znan že po štirih minutah, ko je moral Jasmin Handanović edinokrat po žogo v mrežo. Po domžalskem kotu je Joshua Parker v kazenskem prostoru žogo preusmeril pred gol, tam pa jo je osamljeni Sasha Alexander Aneff brez težav pospravil za vratarjev hrbet. Domače je dobljeni gol kajpak podžgal, a so bili njihovi napadi ob čvrsti in organizirani obrambi gostov jalovi, na drugi strani pa se je v 26. minuti ob posredovanju poškodoval vratar Nejc Vidmar, ki je z ramo treščil v vratnico, a je dvoboj nadaljeval. Tik pred odhodom na odmor, v prvi minuti sodnikovega dodatka, je domači kapetan Marcos Tavares po desni prodrl v kazenski prostor, meril v daljši kot, a namesto mreže zatresel le vratnico.

Tudi v začetku drugega polčasa je bil Brazilec s slovenskim potnim listom ponovno osmoljenec, saj se je po njegovem strelu žoga odbila od enega od tekmecev in preletela Vidmarja, vendar pa zadela »zgolj« prečko. Mariborčani so pritiskali, a brez učinka, medtem ko si Domžalčani po golu resnejše priložnosti niso priigrali. V 66. minuti je Luka Zahović z razdalje meril z glavo, a za las zgrešil cilj. Prav mladi vijoličasti as pa je soigralcem storil medvedjo uslugo, ko je v tretji minuti sodnikovega dodatka njegov udarec s komolcem v obraz sodnik Matej Jug sankcioniral z rdečim kartonom in predčasno potjo pod prho.

Tako so Domžalčani vzdržali pritisk rahlo zdesetkanih domačih, ki so sicer nastopili brez obolelih Agima Ibraimija in Željka Filipovića ter poškodovanih Aleša Mejača in Aleksandra Rajčevića, sta se pa po kazni v moštvo vrnila Mitja Viler in Jean-Philippe Mendy. Gostje so tako vpisali šele štirinajsto zmago v 56. medsebojnem obračunu doslej.

Maribor : Domžale 0:1 (0:1)

Maribor, štadion Ljudski vrt, gledalcev 3500, sodnik Jug (Tolmin).

Strelec: 0:1 Aneff (4.).

Maribor: Handanović, Stojanović, Šuler, Arghus, Viler, Sallalich (od 74. Biton), Mertelj (od 84. Mendy), Ndiaye (od 62. Vršič), Bohar, Tavares, Zahović.

Domžale: Vidmar, Korun, Zec, Janža, Skubic, Morel (od 76. Jelar), Majer, Simić (od 84. Vuk), Aneff (od 59. Vancaš Požeg), Parker, Maksimović.

Rumeni katoni: Mertelj, Viler, Stojanović, Mendy; Maksmović, Morel, Janža.

Rdeč karton: Zahović (90.).