Sreda, 24. 5. 2017, 19.51

Državno prvenstvo, finale

Košarkarji Olimpije le dočakali naslov prvaka

Olimpija prvak | Foto Vid Ponikvar

Košarkarji Olimpije so prvič po letu 2009 osvojili naslov državnega prvaka. V četrti tekmi finala so pred domačimi navijači premagali Rogaško s 94:78 in prišli do tretje zmage (3:1) v finalu.

Po tesnih zmagah na prvih dveh tekmah in prepričljivem porazu na tretji tekmi je Union Olimpija v Tivoliju prišla do zmage nad Rogaško in prvič po kar osmih letih čakanja prišla do naslova državnega prvaka, njenega 16. v zgodovini.

Tokratno tekmo so bolje začeli gostje, ki so na začetku tekme pobegnili z delnim izidom 6:0 in vodili skoraj celoten prvi polčas, Olimpija je do minimalne prednosti na odmor prišla tik pred koncem prvega dela igre. Olimpija je na začetku drugega polčasa pobegnila z delnim izidom 9:0, a so se gostje spet približali, pred zadnjo četrtino je imela Olimpija tri točke prednosti.

Na začetku drugega dela igre so domačini z delnim izidom 11:0 spet pobegnili gostom, ki se potem niso več pobrali in Ljubljana po dolgem času spet proslavlja naslov državnega prvaka.

Tokrat je pri Olimpiji blestel predvsem Američan Brandon Jefferson, ki je dosegel kar 30 točk.