Rogaška še ni rekla zadnje

V tretji finalni tekmi košarkarske lige Nova KBM je pred 1600 domačimi navijači z 82:72 odpravila Ljubljančane.

21. maj 2017 22.18
Košarka U.Olimpija:Rogaška
J. P.
J. P.

Rogaška Slatina - Če so košarkarji Uniona Olimpije po dveh mukoma priigranih zmagah (obakrat z razliko pičlih dveh točk) mislili, da se bodo skozi finalno serijo lige Nova KBM brez poraza sprehodili do šestnajste lovorike, prve po sezoni 2008/09, so se pošteno ušteli. Rogaška namreč še ni rekla zadnje, v današnjem tretjem obračunu je izkoristila prednost domačega parketa in se dokopala do suverene zmage z 82:72, s katero je serijo vrnila v Tivoli. Morda že odločilni četrti dvoboj bo v sredo ob 18. uri, če bo četa Damjana Novakovića izenačila na 2:2 v zmagah, bo skušala prvo lovoriko v zgodovini vpisati v domači dvorani dva dni pozneje, prav tako ob 18. uri.

V športni dvorani v Rogaški Slatini je bil danes praznik, domače košarkarje je bodrilo več kot 1500 privržencev, ki so se naposled veselili zmage, ki ni bila vprašljiva domala niti za trenutek. Da mislijo domači resno, so dokazali že v osmi minuti, ko so bili že deset točk spredaj (19:9), na prvi odmor pa odnesli sedem točk naskoka. V drugi četrtini so Ljubljančani s trojko Dražena Bubnića izenačili na 29:29, s tem pa vnovič podžgali tekmece, da so se odlepili. Ob polčasu je bilo na semaforju 46:40. Ko je Miha Fon drugih 20 minut odprl s petimi zaporednimi točkami, se je tehtnica zopet izdatneje nagibala na stran Rogaške (51:40).

Tik pred zadnjim odmorom so gostitelji vodili že s 66:48, glavnino prednosti pa brez pretiranih težav zadržali do konca. Zmagovalci so si privoščili predvsem manj izgubljenih žog (11:17) in bili uspešnejši z razdalje, zadeli so enajst trojk, največ - štiri - Darwin Davis, ki je bil s 14 točkami in devetimi podajami blizu dvojnemu dvojčku, podobno kot Taylor Maurice Johns s 16 točkami in devetimi skoki. Enako število točk je zmogel tudi Tadej Ferme, eno več Leon Šantelj. Pri gostih toliko razpoloženih igralcev ni bilo, še najbolj je bil pri metu Devin Oliver s 15 točkami, dodal je še sedem skokov v obrambi in tri ukradene žoge.

»Enostavno je zmagala boljša ekipa, kajti odigrali smo odlično tekmo. Zdaj imamo do srede dovolj časa za analizo in tudi za pripravo, regeneracijo in polnjenje baterij. Pohvalo si zaslužijo vsi igralci, predvsem pa tisti, ki so se dobro odzvali v ključnih trenutkih. Ozračje je bilo res čudovito, navijanje pa vrhunsko skozi ves dvoboj,« se je po prvi zmagi v finalni seriji upravičeno smejalo trenerju Rogaške Damjanu Novakoviću.

»Rogaška je bila boljša vseh 40 minut, mi pa nismo odigrali, kot bi v takšnem dvoboju morali. Slabo smo začeli in v prvem polčasu prejeli 46 točk, kar je absolutno preveč, po prvih petih minutah tretje četrtine pa je bil poraz že neizbežen. Proti koncu se je začelo lovljenje na silo, upali smo na še kakšno ponujeno priložnost, ki bi nas vrnila v tekmo. Ni se izšlo. Prihodnja tekma bo v Ljubljani in storili bomo vse, da pred domačim avditorijem osvojimo naslov državnih prvakov,« pa je strnil vtise Olimpijin trener Gašper Okorn.

ROGAŠKA : UNION OLIMPIJA 82:72 (66:50, 46:40, 26:19)

Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 1600, sodniki Boltauzer (Maribor), Krejić, Nedović (oba Kranj).

Rogaška: Ferme 16 (3:3), Johns 16 (6:8), Đuranović 7 (1:2), Fon 8 (1:2), Šantelj 17 (1:2), Davis 14, Drobnjak 4 (1:4).

Union Olimpija: Barbarič 2 (0:2), Oliver 15 (2:3), Bubnić 4 (1:2), Mulalić 6, Pelko 9, Milošević 4, Janković 8 (2:5), Jefferson 13 (2:2), Hrovat 11 (5:5).

Prosti meti: Rogaška 13:21, Union Olimpija 12:19.

Trojke: Rogaška 11:26 (Davis 4, Ferme 3, Šantelj 2, Fon, Drobnjak), Union Olimpija 8:23 (Pelko 3, Mulalić 2, Oliver, Jefferson, Bubnić).

Osebne napake: Rogaška 23, Union Olimpija 21.

Pet osebnih napak: Šantelj (38.), Oliver (40.).