Sobota, 20. 1. 2018, 6.53

Liga NHL, 19. januar

Kopitarjevim ne gre in ne gre, niz porazov se je še podaljšal

Los Angeles Kings | Foto Reuters

Hokejistom Los Angeles Kings v zadnjem času ne gre po načrtih. Tokrat so Anže Kopitar in soigralci igralci pri kalifornijskih tekmecih iz Anaheima in izgubili z 1:2. Slovenski napadalec je podal za izenačenje. Kralji so po šestem zaporednem porazu padli že na deseto mesto zahodne konference.

Zadnja zmaga Los Angeles Kings ima že dolgo brado. Kralji so zadnjič slavili 2. januarja, ko so v gosteh s 5:0 premagali Edmonton. Od takrat pa ne steče. Premoč so priznali Calgaryju, Nashvillu, San Joseju, Pittsburghu in dvakrat Anaheimu.

Zadnji je pred dobrimi 17 tisoč gledalci v Hond Centru povedel v začetku zadnje tretjine, ko je Adam Henrique ugnal Jonathana Quicka. A vodstvo gostiteljev ni trajalo dolgo.Slabe tri minute zatem je Alex Iafallo po podaji Anžeta Kopitarja in Jaka Muzzina izenačil. Ryan Kesler je v 53. minuti priskrbel novo vodstvo domačih, ki ga ti niso spustili več iz rok.

Kralji bodo spet na delu v noči na torek, ko v Staples Center prihajajo New York Rangers.

Vodilno moštvo zahoda Vegas je po podaljšku izgubilo na Floridi, Montreal pa je strl Washington.