Četrtek, 27. 7. 2017, 8.26

Zlati pokal Concacaf (finale)

Američani po dramatičnem finalu osvojili zlati pokal

ZDA Zlati pokal | Foto Reuters

Ameriški nogometaši so v finalu zlatega pokala zveze Concacaf na stadionu Levi's v Santa Clari zahvaljujoč golu Jordana Morrisa v 89. minuti z 2:1 premagali Jamajko. To je še šesti zlati pokal za reprezentanco ZDA, zdaj pa zaostaja le še za Mehiko, ki jih ima sedem.

Reggae boyz je tik pred odhodom na odmor presenetil Jozy Altidore z zadetkom v 45. minuti, v drugem polčasu pa so v 50. minuti prek Jeja-Vaughna Watsona izenačili.

Zmagoviti zadetek Jordana Morrisa:

Obe ekipi sta imeli nekaj lepih priložnosti iz prostih strelov v zadnjih desetih minutah tekme, a nobeni ni uspelo doseči zadetka. Nato je Gyasi Zardes z lepo podajo našel Jordana Morrisa, ki je iz bližine kakšnih 11 metrov zadel za zmago na turnirju nogometne zveze Severne, Srednje Amerike in Karibskega otočja.

Američani pod taktirko selektorja Brucea Arene, ki se je na klop usedel novembra, še niso izgubili tekme.