pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 13.09.2017 21:52:58

Kakšna neumnost Jeseničanov

Hokejisti Jesenic so v tekmi 1. kroga alpske lige po podaljšku izgubili z Asiagom s 3:4 (1:0, 2:2, 0:1; 0:1).

Jeseniški hokejisti so v novo sezono vstopili z dobro popotnico, potem ko so v nedeljo osvojili domači pokal. A mednarodno tekmovanje v alpski ligi, v uvodnem nastopu so gostili Asiago, ki je bil v prejšnji sezoni usoden za železarje v polfinalu, so začeli v slogu z dobrim začetkom in slabem koncu, saj so zapravili visoko vodstvo in izgubili po podaljšku.

Za slovenske prvake so zadeli Žan Jezovšek (4.), Miha Brus (25.) in Luka Kalan (27.).

Jeseničani so tekmo dobro začeli, saj je že v četrti minuti zadel Žan Jezovšek. V drugi tretjini so nato domači stopnjevali ritem in v nekaj minutah povišali vodstvo, ko sta zdela še Brus in Kalan, slednji z igralcem več.

Pozneje se je Asiago vrnil v igro, zaostanek še v drugi tretjini znižal, na koncu tega dela pa zadel še drugič in pred zadnjo tretjino so imeli slovenski hokejisti le še gol naskoka.

V zadnji tretjini je Asiago izenačil, v podaljšku pa so si domači privoščili hudo napako, ko so kljub igralcu več pred svojim golom pozabili na dva tekmeca, Anthony Nigro pa je nato poskrbel za hladen tuš v Podmežakli.

V naslednjem krogu bodo Jeseničani v soboto gostovali pri Bregenzerwaldu.

Značke: hokej, sta