Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

sta
0 23.01.2022 22:52:38

PSG ob vrnitvi Messija nadigral Reims, prvenec Ramosa

Profimedia
Potem ko je Marseille že v soboto uspešno opravil svojo nalogo v 22. krogu francoskega nogometnega prvenstva, je bila danes uspešna tudi ekipa Nice, ki je tako na drugem mestu spet prehitela svoje tekmece iz južne Francije in ostaja prvi zasledovalec PSG. Za Parižani, ki so na večerni tekmi s 4:0 ugnali Reims, zaostajajo 11 točk.

Ekipa iz Nice je tako kot Marseille zmagala v gosteh z izidom 2:0, strelca golov na gostovanju v Metzu sta bila v drugem polčasu Khephren Thuram-Ulien in Amine Gouiri. Slednji je bil junak tekme, saj je bil pri prvem golu asistent, iz enajstmetrovke je vodstvo povišal, pred tem pa so mu sodniki en gol tudi razveljavili.

Presenetljivo neuspešna pa sta bila najbližja zasledovalca Marseilla. Rennes je nepričakovano z 0:2 izgubil v Clermontu, Strasbourg pa s 3:4 proti Bordeauxu, oba sta bila neuspešna proti ekipama z dna razpredelnice.

Priložnost, da ju prehiti, je zamudil Monaco, ki je z 2:3 izgubil na gostovanju v Montpellierju. Domači so vodili z 2:0, Monaco je izenačil, v sodniškem dodatku pa je Montpellierju tri točke zagotovil Stephy Mavididi. Montpellier je z zmago tudi prehitel Monaco na šestem mestu lestvice.

Na zadnji tekmi kroga je vodilni PSG s 4:0 premagal Reims. Marco Veratti je favorite prvenstva v 44. popeljal v vodstvo, v drugem polčasu je vodstvo v 62. minuti povišal Sergio Ramos, ki je tako dosegel prvenec v dresu pariškega kluba. V 64. minuti je v igro vstopil Leo Messi, ki se je vrnil po okužbi z novim koronavirusom oziroma bolezni, zamenjal je Angela Di Mario.

Tri minute po Messijevim vstopom je Wout Faes nesrečno premagal svojega vratarja, končni izid pa je po podaji Kyliana Mbappeja postavil Danilo Pereira. PSG še vedno igra brez poškodovanega Neymarja.