Liga prvakov: Ludogorec presenetil, a ostal brez točke proti Realu

V 2. kolu lige prvakov je Atletico Madrid v uspavanki z 1:0 premagal Juventus. Roman Bezjak igral vso tekmo za Ludogorec.

Objavljeno
01. oktober 2014 18.37
Posodobljeno
01. oktober 2014 20.00
FBL-EUR-C1-LUDOGORETS-REAL
Š. Ro., Delo.si
Ljubljana - Po sinočnjem odličnem boju mariborskih nogometašev, je bil v ligi prvakov nocoj na sporedu še drugi del slovenskih nastopov. Vratarja Jana Oblaka sicer ni bilo v vratih španskega prvaka Atletica Madrida, ki je v precej dolgočasnem dvoboju z 1:0 premagal Juventus. Veliko bolj pestra je bila tekma v Sofiji, kjer je Ludogorec gostil Real Madrid. Napadalec Roman Bezjak je s soigralci poskrbel za prijetno presenečenje in se odlično upiral evropskemu prvaku, a naposled so Španci zmagali z 2:1.

Oblaka je nezanesljiva predstava in trije prejeti golu na prvi tekmi proti Olympiacosu pahnila na klop, med vratnicama na tekmi proti Juventusu je tokrat stal Miguel Moya. Obračun med španskim in italijanskim prvakom je bil precej zaspan, zlasti v prvem polčasu gledalci nevarnejših priložnosti niso videli, še najbližje zadetku je bil Paul Pogba, ki je v 33. minuti le za malo zgrešil okvir vrat.

Tudi v drugem se slika ni bistveno popravila, Juventus je imel boljšo posest žoge, a bil premalo učinkovit. Domači navijači so zahtevali najstrožjo kazen, ko je z roko igral Martin Caceres, a je nemški sodnik ni dosodil. Naposled je tribune vendarle v 75. minuti zadovoljil Arda Turan in končal dolgi niz Juventusa, ki dotlej gola ni prejel že več kot 500 minut.

V skupini A je švedski Malmö presenetljivo premagal Olympiacos z 2:0, tako imajo vsa štiri moštva po tri točke.

Ludogorec presenetil z dobrim odporom

Lov mačke z mišjo se je obetal v Sofiji, kjer je gostoval Real Madrid, a se je namesto tega začel šokantno za desetkratne evropske prvake. Ludogorec je namreč v tekmo krenil nadvse podjetno, z nič strahospoštovanja do tekmeca in si takoj začel prodirati proti golu, že v 6. minuti pa tudi zadel. Po strelu iz kota je bil na pravem mestu Marcelinho in z glavo presenetil Ikerja Casillasa, množica na štadionu pa je ponorela ob vodstvu z 1:0. A štiri minute za tem, je na tribunah že bilo kot v peklu: po prekršku Yordana Mineva nad Javierjem Hernandezom je sodnik pokazal na belo točko, toda strel portugalskega superzvezdnika Cristiana Ronalda je vratar Vladislav Stojanov ubranil.

Tudi v nadaljevanju bolgarski prvaki niso bili nenevarni, a sanjske minute z vodstvom niso dolgo trajale. Najboljši nogometaš leta je v 24. minuti le dobil novo priložnost za izenačenje, potem ko je (nekoliko dvomljivi) prekršek nad njim naredil Aleksandar Aleksandrov. Ronaldo je znova poskusil z 11 metrov in bil v drugo seveda uspešen za 1:1.

Kljub izenačenju se ritem ni umiril, Bolgari so v izjemnem vzdušju še naprej poskušali s hitrimi protinapadi, seveda pa je imel tudi domači vratar kar nekaj dela, zlasti v zadnjih minutah polčasa, ko je Real stopnjeval pritisk. Toda Ludogorec se ni dal in imel še nekaj lepih priložnosti, tudi po zaslugi Bezjaka, ki je v 30. minuti denimo priskrbel lepo podajo Mihailu Aleksandrovu, se trudil pomagati v obrambi in ostro štartal na Ronalda, ko se je ta znašel v priložnosti, za konec prvega dela pa po protinapadu celo dosegel zadetek in že proslavljal vodstvo, ko je sodnik razveljavil gol zaradi ofsajda.

Na začetku drugega dela je proti golu takoj začel streljati Ronaldo, nato pa se je ritem umiril. Ludogorec se je pomaknil v obrambo, medtem ko je Real še naprej poskušal. Trenerja sta nato posegla po menjavah, zmagovito potezo je potegnil Carlo Anceloti in Javierja Hernandeza zamenjal s Karimom Benzemajem, ki je v 77. minuti po odlični podaji Marcela stvari le postavil na svoje mesto in zadel za 2:1. Domači so v izdihljajih tekme zahtevali najstrožjo kazen, ko je padel Virgil Misidjan, v sodnikovem podaljšku pa je za zasluženo točko zgrešil kapetan Svetoslav Djakov.

V skupini B je sicer Liverpool presenetljivo klonil na gostovanju v Švici, Basel je bil boljši z 1:0. Za angleške klube so očitno Švicarji kot zakleti, v zadnjih treh letih so ugnali tako Manchester City, Tottenham in Chelsea. Tokrat je za zmago v 52. minuti poskrbel Marco Steller.

Zenit in Monaco brez golov

Prva se je v St. Peterburgu končala tekma med Zenitom in Monacom, na kateri pa gledalci niso videli zadetkov. Gostitelji so neporaženi na 15 tekmah zapored, zato se je trener Andre Villas-Boas nadejal zmage tudi proti bogatemu francoskemu klubu. Monaco je bil boljši v prvem polčasu in prišel do nekaj priložnosti, v drugem pa je bil nevarnejši Zenit, ki je po taktični tekmi osvojil novo točko. Bayer Leverkusen je bil v tej skupini s 3:1 boljši od nekdanjega Oblakovega kluba Benfice.

Trojček Welbecka

V skupini D je Arsenal prepričljivo ugnal Galatasaray (4:1), glavni junak pa je bil s tremi goli Danny Welbeck. Nekdanji rdeči vrag je trenerju Arsenu Wengerju podaril najlepše darilo ob 18. obletnici delovanja v klubu. Topničarji so tako nekoliko popravili vtis, potem ko so na uvodni tekmi izgubili z Borussio Dortmundom. Mrežo je že v prvem polčasu zatresel tudi Alexis Sanchez, Arsenal pa je sicer tekmo končal brez vratarja Wojciecha Szczesnyja, ki je naredil prekršek nad Burakom Yilmazom. Slednji je po uspešno izvedeni 11-metrovki tudi nekoliko omilil poraz turškega moštva. V tej skupini ima popoln izkupiček Borussia, ki je bila s 3:0 boljša od Anderlechta.