Zoran Dragić Edo Murić Real Madrid Luka Dončić Luka Dončić Anthony Randolph Aleksej Nikolić Evroliga

Petek, 24. 11. 2017, 21.55

EVROLIGA, 9. KROG

Dončić spet vlekel voz Reala, a s soigralci zapravil visoko vodstvo

Luka Dončić | Foto Sportida

V 9. krogu Evrolige je Luka Dončić z Realom Madrid, ki je ob polčasu vodil za 14, v zadnjih minutah tekme z 80:82 izgubil pri Panathinaikosu. Dončić je bil z 19 točkami spet prvi mož španskega kolektiva. Fenerbahče je ugnal Himki, vodilni CSKA pa Unicajo.

Luka Dončić je bil tudi tokrat eden od ključnih členov svojega moštva. Že v prvi četrtini, ki so jo Madridčani dobili z 28:23, je najstnik prispeval 10 točk. V drugi se mu je met ustavil, točkovnega zbira ni zvišal, a Španci so prednost uspešno višali in se na polčas odpravili s 14 točkami (54:40).

V nadaljevanju pa je sledila povsem drugačna zgodba. Grki so se po odmoru vrnili nevarnejši in se do zadnjega dela tekme gostom približali na pet točk (64:69), v zadnjem delu pa štiri minute in pol pred koncem povedli. Sledila je dramatična končnica, v kateri je slovenski biser izsilil osebno napako in z dvema prostima metoma 17 sekund pred koncem izenačil na 80:80. A veselja v taboru Špancev po zadnjem pisku sirene ni bilo, James Gist je z dvema prostima metoma zmago po preobatu prinesel Panathinaikosu.

Vrnil se je Zoran Dragić

Zoran Dragić je pred dnevi okrepil vrste Anadolu Efesa. Ker ga nekdanji delodajalec Olimpia Milano za letošnjo sezono Evrolige ni registriral, je imel možnost, da zaigra za turškega predstavnika v tem tekmovanju. To se je v četrtek tudi zgodilo. V Kanuasu je proti Žalgirisu igral 16 minut in dosegel štiri točke. Zadel je dva prosta meta od štirih in en met iz igre od treh (za tri je metal 0/2). V statistiko je dodal še dve podaji.

Zoran Dragić je dočakal prve minute v novi sezoni. | Foto: Sportida Zoran Dragić je dočakal prve minute v novi sezoni. Foto: Sportida

Njegov novi soigralec Edo Murič je igral pet minut. Enkrat je neuspešno vrgel na koš in ostal brez točk.

Brose Bamberg Alekseja Nikolića je doma s 83:82 premagal Valencio. Slovenski reprezentant je igral devet minut, a se ni vpisal med strelce. Na koš je metal le enkrat, a neuspešno.

Evroliga, 9. krog

Četrtek
Žalgiris : Anadolu Efes 91:83
Ulanovas 22, Jankuns 17; Dunston 17, Zoran Dragić 4 točke in 2 podaji, Edo Murić brez točke.

Brose Bamberg : Valencia 83:82
Hickman 26, Rubit 13; Green 17, Aleksej Nikolić brez točk.

Panathinaikos : Real Madrid 82:80
Rivers 20,Gist 15; Dončić 19  v 31:31 (za dve: 2/5, za tri 3/9, prosti meti:  6/8), 6 sk., 3 asist., Reyes, Thompkins oba po 12

Unicaja Malaga : CSKA Moskva              80:89