Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Luka Dončić Ekipa24.si

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 23.09.2017 19:52:32

Mariborčanom grozili Gorenjci, ki pa so se domov odpravili pošteno potolčeni

Rokometaši mariborskega Branika so v 3. krogu lige NLB premagali Urbanscape Loko z 32:21 (18:12).

Maribor Branik - Urbanscape Loka 32:21 (18:12)
* Dvorana Tabor, gledalcev 450, sodnika: Humek in Škvarč (oba Dobova).
* Maribor Branik: Đurica, Čudič, Leben, Cvetko 4, Bogadi 3, Celminš 5, Sok 6, Šol 1, Velkavrh 5, Budja, Stopar, Bezgovšek 3, Štumpfl, Sivić 1, Kete 3, Žvižej 1.
* Urbanscape Loka: Pešič, Tomac-Teržan, M. Vrbinc 3, Rakovec, Šibanc 8 (6), Gartner 1, Dolenc, Kavčič 3, Jesenko, U. Pipp 1, Bradeško 3, Jeseničnik, M. Pipp, Bergant, Jesenko 2, Plestenjak.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 1 (0), Urbanscape Loka 9 (6).
* Izključitve: Maribor Branik 10, Urbanscape Loka 2 minuti.
* Rdeči karton: /.

Mariborčani so dosegli drugo zmago v državnem prvenstvu, doslej vodilni Škofjeločani, edini s 100-odstotnim izkupičkom po dveh krogih, pa so doživeli prvi poraz v tej sezoni.

Obračun v štajerski prestolnici so bolje pričeli gosti in v deseti minuti povedli s 5:2, a so jih izbranci domačega trenerja Marka Šibile dokaj hitro ujeli in štiri minute kasneje izenačili na 5:5, v 16. minuti pa že vodili z 8:6. Do konca polčasa so povsem nadzorovali gorenjske tekmece in si v prvi polovici tekme največjo prednost priigrali prav pred odhodom na veliki odmor, ko so z golom Andraža Velkavrha povedli z 18:12.

V drugem polčasu so Mariborčani imeli popoln nadzor na igrišču, Škofjeločanom niso ponudili niti najmanjših možnosti za morebiten prevrat. Goste so vseskozi imeli na varni razdalji, na koncu pa so tudi zanesljivo in prepričljivo zmagali.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Tadej Sok s šestimi, v gostujoči pa Alen Šibanc z osmimi zadetki.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Riko Ribnico, škofjeloška pa bo gostovala v Kopru. Obe tekmi bosta v soboto, 29. septembra.

Značke: rokomet, dp