Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

novak djokovic Ekipa24.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 21.04.2018 19:17:24

Dolenjci pišejo ZGODOVINO: Odigrana prva polfinalna tekma slovenskega rokometnega pokala, finalist pa ...

Nikola Miljković
Rokometaši novomeške Krke so se prebili v veliki finale zaključnega turnirja za pokal Slovenije v Ljutomeru, potem ko so na današnji prvi polfinalni tekmi premagali ormoški Jeruzalem s 37:28 (17:17).

Krka - Jeruzalem Ormož 37:28 (17:17)
* ŠIC Ljutomer, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Žibret (Trbovlje).
* Krka: Tomič 1, Brajer, L. Rašo 1, Bevec 1, Didovič 5, Okleščen 8, Pršina 2, Irman 1, Jakše 5, Udovč, D. Rašo, Papež 9 (1), Kukman 1, Matko, Ban 3, Klobčar.
* Jeruzalem Ormož: M. Šulek, Balent, Voljč, Čudič 4, Krasnič, Niedorfer, Žuran 9 (2), Hebar 4, T. Šulek, Kocbek 3 (1), Ozmec, Mesarič 1, Vujović 2, Rajšp, Cirar 4, Kavčič 1.
* Sedemmetrovke: Krka 1 (1), Jeruzalem Ormož 5 (3).
* Izključitve: Krka 12, Jeruzalem Ormož 6 minut.
* Rdeči karton: /.

Dolenjska zasedba se je prvič prebila v veliki finale slovenskega pokala. Na današnji prvi polfinalni tekmi zaključnega turnirja v Ljutomeru je z izjemno učinkovito in preudarno predstavo v končnici tekme zanesljivo premagala zasedbo iz Ormoža. Novomeško ekipo v nedeljskem finalu čaka zmagovalka drevišnje druge polfinalne tekme Celje Pivovarna Laško - Koper 2013, ki se bo pričela ob 20. uri.

Novomeščani so tekmo odprli s 3:0 in prednost treh golov držali do 19. minute (11:8). V končnici prvega polčasa so gostitelji letošnjega pokalnega turnirja na krilih svojih privržencev vendarle strnili svoje vrste in v 26. minuti prvič na tekmi izenačili izid (15:15), tri minute kasneje pa povedli za dva gola (17:15).

V drugem polčasu se je odvijal ogorčen boj za vsak košček ljutomerskega igrišča, v rahli rezultatski prednosti so bili izbranci novomeškega trenerja Mirka Skoka, ki so v 43. minuti po golu Davida Didoviča znova povedli za tri gole (26:23).

Ormožani so v naslednjih štirih minutah naredili delni izid 4:0 in tekmecem ušli na gol (26:27), prelomni trenutki dvoboja pa so bili domena dolenjskih rokometašev. Med 48. in 59. minuto so zaigrali naravnost sijajno v obrambi in sploh niso prejeli gola, po delnem izidu 9:0 povedli za osem golov golov (35:27) in razrešili vse dvome o zmagi.

V novomeški ekipi sta blestela Jernej Papež z devetimi in Grega Okleščen z osmimi goli, v ormoški je bil strelsko najbolj učinkovit Rok Žuran z devetimi zadetki.

Značke: rokomet, pokal, slovenija