pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 19.05.2018 19:07:27

Füchse Berlin in Saint-Raphael za zmago v pokalu EHF

Po francoskem Saint-Raphaelu, ki je na današnji prvi polfinalni tekmi zaključnega rokometnega turnirja pokala EHF v nemškem Magdeburgu premagal domačo ekipo z 28:27 (13:13), se je v nedeljski veliki finale uvrstil tudi Füchse. Zasedba iz Berlina je bila v nemškem dvoboju boljša od branilca naslova iz Göppingena s 27:24 (13:13).

V zasedbi iz nemške prestolnice je bil najbolj učinkovit Danec Hans Lindberg z devetimi goli, v poraženi - njen član je slovenski vratar Primož Prošt - pa Marcel Schiller s šestimi zadetki.

Na današnjem prvem polfinalnem dvoboju v Getec Areni je francoska zasedba po izjemno dramatični končnici na kolena položila gostitelje turnirja. Magdeburg je po golu slovenskega reprezentanta Marka Bezjaka v 58. minuti vodil s 27:26, v sklepnih minutah dvoboja pa sta zmago francoski ekipi prinesla Arthur Vigneron in Belorus Artem Karalek. V francoski ekipi je bil najbolj učinkovit krilni igralec Raphael Caucheteux z 12, v nemški pa Matthias Musche s sedmimi goli. Bezjak je za osmoljence današnje polfinalne tekme prispeval pet zadetkov.

Tekma za tretje mesto med Magdeburgom in Göppingenom se bo v nedeljo pričela ob 12.45, finalna tekma med Saint-Raphaelom in Füchsejem pa ob 15.15.