nu
0 23.10.2016 19:14:28

Vse je vijolično, nič več zeleno

alesfevzer.com
Nogometaši Olimpije so v 14. krogu prve lige le remizirali (0:0) v Velenju in so morali vrh lestvice prepustiti največjim tekmecem iz Maribora.

Olimpija ni več vodilna ekipa državnega prvenstva. Po porazu v derbiju proti Mariboru ni zmagala niti v gostovanju v Velenju, kjer si zmage ni niti zaslužila. V prvem polčasu ni pokazala praktično ničesar, v drugem je bila boljša, si pripravila tudi tri priložnosti, a izkazala se ni niti z učinkovitostjo. Tako je zabeležila drugi remi v letošnjem prvenstvu (prvega je vpisala na derbiju v Mariboru), z njim pa se v Velenju, kjer ji je bilo, sodeč po rezultatih, večinoma vedno prijetno gostovati in kjer se je lani veselila naslova prvaka, tekmecem ni oddolžila za poraz na prvi medsebojni tekmi sezone v Ljubljani.
Igra v prvem polčasu je dolgočasila gledalce na stadionu Ob jezeru. Ekipi sta sicer začeli napadalno, a je igra v glavnem potekala med obema kazenskima prostoroma, stoodstotnih priložnosti ni bilo, nogometaši so si pripravili le nekaj polpriložnosti. Tako je pri Olimpiji Miha Zajc že v prvem resnem napadu streljal čez gol, Rok Kronaveter pa s prostega strela poslal žogo v naročje domačega vratarja Borivoja Ristića.
Na drugi strani je bil nevaren predvsem Johm Mary, ki je v peti minuti z leve strani prodrl v kazenski prostor, a slabo streljal, podobno akcijo je izpeljal sredi prvega dela, ko pa ga je s požrtvovalnim padcem pod noge zaustavil Kenan Bajrić.
Uvodne minute drugega dela pa so v ljubljanski tabor vendarle vlile nekaj optimizma. V 50. minuti je Senad Jahić podaril žogo Etienu Velikonja, ta se je znašel sam pred Ristićem, a ga ni uspel premagati. Ristić se je izkazal tudi nekaj pozneje, ko je po podaji Denisa Klinarja z desne strani streljal Zajc, toda velenjski vratar je z odličnim posredovanjem žogo odbil v kot.
Zgrešeni priložnosti bi Velenjčani lahko kaznovali, po lepi akciji in podaji z leve strani je bil Mary nekoliko prekratek, žogo je slabo zadel, tako da je ta zletela mimo gola. Jahić je pošteno namučil ljubljanskega vratarja Roka Vodiška iz prostega strela, nato pa je nekaj minut pozneje od daleč streljal še čez gol.
Velikonja bi ob koncu lahko postal junak tekme, ko je nekoliko z leve strani spet sam pritekel pred Ristića, a je ta iz dvoboja spet izšel kot zmagovalec.

Rudar Velenje - Olimpija 0:0
Velenje - Stadion Ob Jezeru, gledalcev 1000, sodniki: Glažar (Hajdina), Skok (Kidričevo), Bezjak (Gorišnica).
Rudar Velenje: Ristić, Jahić, Mužek, Bolha, Kašnik (od 85. Tolimir), Krcić, Babić, Lotrič (od 90. Dodlek), Glavina, Trifković, Mary (od 88. Eterović).
Olimpija: Vodišek, Klinar, Delamea Mlinar, Bajrić, Vukčević, Zajc, Miškić, Kronaveter (od 77. Wobay), Kirm, Benko (od 70. Eleke), Velikonja.
Rumeni kartoni: Mužek, Krcić; Benko, Miškić, Zajc.

Vsi izidi 14. kroga: Kalcer Radomlje - Celje 0:3 (0:1), Krško - Aluminij 2:2 (0:1), Luka Koper - Domžale 1:3 (1:2), Maribor - Gorica 1:0 (0:0), Rudar - Olimpija 0:0