ABA: Armsteadov šov ohranil Krko tudi v igri za Evropo

Košarkarji Krke so v 23. kolu lige ABA premagali Zadar s 83:80. Malcolm Armstead je dosegel 23 točk.

28. februar 2015 23.53
KOŠARKA Krka - Zadar
Š. Ro., Delo.si

Novo mesto - Košarkarji Krke so v 23. kolu lige ABA na domačem parketu gostili Zadar in zmagali s 83:80. Z 12. zmago v tem tekmovanju so tri kola pred koncem ostali v igri za najpomembnejše uvrstitve, ki vodijo v evropski pokal v prihodnji sezoni.

Glavni junak zmage je bil znova ameriški organizator Malcolm Armstead, ki je pomembni točki proti neposrednemu tekmecu na lestvici priigralz novo sijajno predstavi. Najboljši strelec lige je dosegel 23 točk, od tega 17 v zadnji četrtini, ali kar je bilo še bolj pomembno, enajst v zadnjih treh minutah in pol tekme. Odločilni koš je dosegel slabi dve sekundi pred koncem in to s skoraj desetih metrov.

Krka se je v zadnji četrtini dvakrat pobrala. Najprej po zaostanku desetih točk, drugič pa po 67:72. Tedaj je Armstead začel svoj šov. Najprej je zadel prvo trojko po petih neuspešnih poskusih, nato je bil dvakrat natančen s črte prostih metov, v zadnje pol minute pa je gledalce dvakrat dvignil s sedišč. Najprej s trojko za 80:77, ki ji je sledila Zadrova za izenačenje, nato pa še tista z devetih do desetih metrov, ki bo zagotovo pristala med najlepšimi potezami kroga v ligi Aba. Ob tem je imel Armstead še 10 skokov in 5 podaj (indeks 27). Chris Booker je pristavil 20 točk, Aleksis Wangmene pa 14.

V zadnjih osmih dneh je Armstead podobno odločil dve pomembni tekmi. Trojko tri sekunde pred koncem je zadel tudi v polfinalu pokala Slovenije v Laškem proti Tajfunu, ko je Krka zaostajala za dve točki.

V naslednjih treh tednih bodo košarkarji Krke v ligi ABA dvakrat gostovali (Budućnost, Union Olimpija) in vmes gostili Szolnoki.