NBA: Dragić razpoložen ob pomembni zmagi Miamija (VIDEO)

Goran Dragić je ob zmagi Vročice proti Phoenixu s 125:103 prispeval 17 točk v le 23 minutah na parketu.

06. marec 2018 08.49
Suns Heat Basketball
N. Gr.
N. Gr.

Miami - Ekipa iz Floride še naprej ostaja v dobrem položaju za končnico, tokrat so premagali še eno najslabših ekip v ligi Phoenix. Pri Soncih je bil razpoložen Devin Booker z 31 točkami, a ni uspel preprečiti poraza Phoenixa s 103:125.

Goran Dragić je tokrat v 23 minutah na parketu naredil dovolj, da je v zaključku dobil nekaj več odmora kot običajno. Dosegel je 17 točk proti nekdanjim delodajalcem in v statistiko dodal še pet asistenc in en skok, v času, ko je bil Dragić na parketu, pa je Miami dosegel 13 točk več, kot jih je prejel.

Tokrat je bil zelo razpoložen tudi center Hassan Whiteside, ki je eno od razočaranj letošnje sezone. Dosegel je 24 točk in jim dodal še 14 skokov, takšne številke najbolje plačanega igralca v ekipi pa bi Miami potreboval na vsaki tekmi. Dwayne Wade je tokrat s klopi dosegel 12 točk.

Miami je s 34 zmagami trenutno na sedmem mestu vzhodne konference, isto število zmag imata tudi šestouvrščena Philadelphia, ki ima dve tekmi manj, in osmouvrščeni Milwaukee, slednjega je Miami prehitel, potem ko je ta z 89:92 izgubil v Indiani. Detroit na devetem mestu zaostaja že za pet zmag, tokrat je z 90:112 moral priznati premoč Clevelandu.

V preostalih ponedeljkovih tekmah je Boston s 105:89 v gosteh ugnal Chicago, San Antonio je bil doma s 100:98 uspešnejši od Memphisa, Utah je doma s 94:80 premagal Orlando, Portland pa v gosteh s 108:13 Los Angeles Lakers.