NBA: izjemna predstava Udriha za zmago proti Portlandu (VIDEO)

Košarkarji Memphisa so bili s 100:86 boljši od Portlanda. Beno Udrih je prispeval 20 točk, 7 podaj in 7 skokov.

Objavljeno
20. april 2015 00.01
Posodobljeno
20. april 2015 00.05
Trail Blazers Grizzlies Basketball
G. L., M. Ž., Delo.si

Memphis - Košarkarji Memphisa so uspešno začeli nastope v končnici, potem ko so na uvodni tekmi prvega kola premagali Portland s 100:86 (vrhunci v zgornjem videu).

Pri Grizlijih je imel velike zasluge za zmago slovenski košarkar Beno Udrih, ki je vstopil s klopi in v 24 minutah dosegel 20 točk (za dve 8-13, trojke 1-1, prosti meti 1-2), imel pa je še 7 točk in 7 podaj.

»Bil sem povsem prost pri metih. Takšne pač moram izkoristiti. Bil sem agresiven,« je svojo igro opisal Udrih, ki si je prislužil pohvale trenerja Portlanda Terryja Stottsa: »Prispeval je vsega po malem. Že dolgo časa je v ligi in gre za zelo učinkovitega igralca.«

Gostitelji so vodili vso tekmo in imeli po prvi četrtini deset točk prednosti (25:15), ob glavnem odmoru pa 19 točk (58:39). Portland je v nadaljevanju zaostajal že za 29 točk, ob koncu pa ublažil poraz.

Poleg Udriha sta bila pri Memphisu razpoložena še Zach Randolph s 16 točkami in 11 skoki ter Marc Gasol s 15 točkami in 11 skoki.

Pri Portlandu je bil v ospredju LaMarcus Aldridge z 32 točkami, Nicolas Batum je prispeval 15 točk.

Cleveland uspešen proti Bostonu

Eni glavnih kandidatov za naslov prvaka v ligi NBA, košarkarji Cleveland Cavaliers, so prvi test v končnici opravili brez napake. Na krilih svoje slavne trojice Lebron James-Kyrie Irving-Kevin Love so na prvi tekmi brez večjih težav ugnali Boston Celtics s 113:100.

K uspehu Konjenikov je na svoji prvi tekmi končnice v karieri največ doprinesel organizator igre Kyrie Irving, ki je dosegel 30 točk (od tega pet trojk), zelo dobro predstavo pa sta prikazala tudi Lebron James in še en novinec v končnici Kevin Love.

»Kralj James«, ki je Cleveland po petih sušnih letih ob vrnitvi domov spet popeljal v končnico, je že na prvi tekmi na izločanje pokazal, da tokrat misli zares. Z 20 točkami, 6 skoki in 7 asistencami je preostalim tekmecem za šampionski prstan poslal močno sporočilo. Če mu Clevelandovega posta glede osvajanja lige NBA ni uspelo prekiniti ob svoji prvi epizodi v mestu, si navijače s prvim zmagoslavjem po davnem letu 1964 želi obdariti letos. Za kaj takega bo potreboval obilo pomoči s strani natančnega krilnega centra Lova, ki ga z 19 točkami in 12 skoki nocoj ni izneveril.

Gostje z izjemo prve četrtine resnici na ljubo niti niso bili pretirano zahteven tekmec. V napadu jih je z 22 točkami in 10 asistencami vodil »rezervist« Isaiah Thomas, ki pa je imel premalo razpoloženih soigralcev iz prve peterke. Izmed njih je bil z 12 točkami, 7 skoki in 5 asistencami še najbolj razpoložen Evan Turner.

Druga tekma med tekmecema bo v noči na sredo, v naslednje kolo končnice pa potuje tisti, ki si prvi zagotovi štiri zmage.

Branilci naslova izgubili prvo tekmo

San Antonio Spurs so izgubili prvo tekmo z Los Angeles Clippers (92:107).

Gostitelji so imeli ob polčasu šest točk prednosti (49:43), nato pa so tekmo odločili v tretji četrtini, v kateri so si z delnim izidom 24:10 priborili osemnajst točk prednosti, San Antonio pa se do konca ni več vrnil v igro.

Pri Los Angelesu sta bila zelo razpoložena Chris Paul z 32 točkami in Blake Griffin s 26 točkami in 12 skoki, pri San Antoniu pa sta bila najboljša Kawhi Leonard z 18 točkami ter Tim Duncan z 11 točkami in 11 skoki.