Nogometaši Domžal so v kvalifikacijah za evropsko ligo izločili Široki Brijeg, igralci Rudarja pa moštvo Tre Fiori.
Fotografija: Dario Melnjak je potrdil napredovanje Domžal. FOTO: Leon Vidic/Delo
Odpri galerijo
Dario Melnjak je potrdil napredovanje Domžal. FOTO: Leon Vidic/Delo

Domžale – Podobno kot Mariborčani so se tudi Domžalčani in Velenjčani prebili v drugo kolo kvalifikacij za nogometno evropsko ligo. Precej težje delo so imeli varovanci Simona Rožmana, ki so napredovali po zaslugi več doseženih golov na gostovanju. V prvem dvoboju v Hercegovini so se namreč s Širokim Brijegom razšli z 2:2, danes pa pred domačimi privrženci z 1:1. Že v dvanajsti minuti je za navdušenje na tribunah poskrbel Dario Melnjak, izid je v73. minuti poravnal Bernardo Matić. Zdaj Domžalčane čaka klub slovenskega reprezentanta Bojana Jokića, ruska Ufa.

Velenjčani tokrat prizanesljivejši

Ponovno, tudi na gostovanju, pa je imel lahko delo Rudar, ki je predstavnika San Marina, moštvo Tre Fiori, prerešetal v prvem dvoboju v Velenju (s kar 7:0), tokrat pa je bil nekoliko bolj prizanesljiv in je zmagal »zgolj« s 3:0. Prihodnji tekmec bo precej zahtevnejši in uglednejši – romunska Steaua. Odpor gostiteljev je danes trajal do 43. minute, ko je zadel Klemen Bolha. Takoj v začetku drugega polčasa, le minuto po vstopu v igro, se je med strelce vpisal rezrvist Vlatko Šimunac, ki je pri tretjem golu, ki ga je prispeval Abu Kamara, sodeloval še kot podajalec.