Branilec Janeza Janše: takšne argumente najde ...

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 28.10.2017 18:51:27

Prva prvenstvena zmaga Dušana Kosića na klopi Celja

ALESFEVZER.COM
Nogometaši kranjskega Triglava so v 14. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Celju z 0:2 (0:0).

Celjani so v Kranju prekinili niz brez prvenstvene zmage, ki je trajal šest krogov. Luka Žinko in Lovro Cvek sta poskrbela tudi za prvo prvoligaško slavje pod vodstvom Dušana Kosića. Tretja zmaga v sezoni pa je Celjane oddaljila od današnjih tekmecev, ki zdaj na predzadnjem mestu za njimi zaostajajo že za sedem točk.

triglav celje FEVZ5292
Ekipi sta v prvem polčasu le poredko ogrozili ena ali druga vrata. Pri tem so bili sicer konkretnejši Celjani, ki so štirikrat nevarneje streljali. V 27. minuti je Luka Žinko s prostega strela s 25 metrov meril malce premalo natančno, prav tako malce pred tem Elvedin Džinić s še enim poskusom z razdalje.

V 43. minuti je dotlej najnevarneje meril Luka Šušnjara z roba kazenskega prostora, izkazal pa se je Elvis Džafić, ki je žogo odbil v kot. Kranjski vratar je še enkrat dobro posredoval minuto pozneje, ko je z leve strani kazenskega prostora poskusil Rudi Požeg Vancaš. Domačini Metoda Jurharja kljub nekaj strelom niso resneje ogrozili.

Po izenačenem uvodu drugega polčasa so Celjani povedli v 55. minuti, ko je Luka Žinko unovčil enajstmetrovko za svoj četrti gol v sezoni. Najstrožjo kazen je zakrivil Kristjan Arh Česen s prekrškom nad Šušnjaro. Domači so nase spet opozorili v 61. minuti, ko se je žoga po strelu Mateja Podlogarja skotalila malo mimo vratnice.

V 79. minuti je na drugi strani z 20 metrov sprožil Lovro Cvek, a je bil strel preslaboten, da bi resno ogrozil Džafića. Zato pa je bil Cvek uspešnejši v 85. minuti, ko je zadel z glavo za 2:0 po podaji Požega Vancaša iz kota.

triglav celje FEVZ5446
Kranjčani bodo v 15. krogu prihodnjo soboto gostovali v Novi Gorici, Celjani pa bodo dan prej gostili Velenjčane.

Triglav - Celje 0:2 (0:0)

* Športni center Kranj, gledalcev 200, sodniki: Jug (Tolmin), Bensa (Nova Gorica) in Salkić (Ljubljana).
* Strelca: 0:1 Žinko (55./11 m), 0:2 Cvek (85.).
* Triglav: Džafić, Arh Česen, Suljević, Zec, Šmit, Bukara (od 78. Majcen), Tijanić, Robnik, Krcić, Poplatnik, Podlogar (od 72. Žurga).
* Celje: Jurhar, Vidmajer, Travner, Džinić, Brecl, Pišek, Žinko, Požeg Vancaš, Dangubić (od 90. Predragović), Šušnjara (od 70. Cvek), Lupeta (od 88. Križan).
* Rumeni kartoni: Zec, Suljević, Poplatnik, Krcić; Šušnjara, Požeg Vancaš.