EVROPSKO PRVENSTVO 2018, drugi del, 1. tekmovalni dan

Hrvati so si močno oddahnili, konec upanja za Srbe

3

Željko Musa | Foto Reuters

V skupini I se je začel drugi del evropskega rokometnega prvenstva. Hrvati so na prvi v zagrebški Areni po izjemno napeti končnici s 25:23 premagali povprečno Belorusijo in ohranjajo upanje za boj v polfinale. To je uspelo tudi Norvežanom po zmagi nad Srbijo (32:27).

V napol prazni Areni so Hrvati pričakovali lahko zmago nad Belorusi, a brez poškodovanega Domagoja Duvnjaka hrvaški napad ne steče. Domači ljubljenci so vodili vse srečanje, tudi za pet (13:8) in štiri (21:17) gole, ko so Belorusi manj kot tri minute pred koncem izenačili na 23:23.

Hrvaški selektor Lino Červar je zahteval minuto odmora in toliko zbral izbrance, da so na koncu le vknjižili novi dve točki, ki jih ohranjajo v boju za prvi dve mesti skupini I. Odločilna zadetka za Hrvate sta zadela Luka Cindrić in Marko Kopljar.

Ekipi z najboljšim izhodiščem v skupini I, Francija in Švedska, se bosta med sabo udarili v soboto. Slovensko četo v petek čaka obračun z olimpijskimi prvaki Danci.

6. Srbija 3 - 0

Prvi dve ekipi se uvrstita v polfinale, tretjeuvrščena pa se bo udarila za peto mesto.