Vergne zapustil Toro Rosso

Francoski dirkač formule ena Jean-Eric Vergne v prihodnji sezoni ne bo dirkal za Toro Rosso.

27. november 2014 11.16
M. Ž., Delo.si

Berlin - Francoski dirkač formule ena Jean-Eric Vergne je oznanil, da po treh sezonah zapušča moštvo Toro Rosso in se bo lotil novega izziva.

24-letni Vergne je za Toro Rosso dirkal od svoje krstne sezone 2012 in na skupno 58 tekmah osvojil 51 točk, njegova najvišja uvrstitev je šesto mesto.

»Navkljub dobri sezoni, v kateri sem osvojil 22 točk, v prihodnje ne bom več dirkal za Toro Rosso. Hvala za skupna leta, čas je za nov velik izziv,« je prek Twitterja sporočil francoski dirkač.

Kot eden izmed kandidatov za Vergnejevo mesto se omenja 20-letni Španec Carlos Sainz mlajši, ki je ta teden v Abu Dhabiju opravil testne vožnje z Red Bullom.

Poleg Vergneja je za Toro Rosso v tej sezoni dirkal še Rus Danil Kvjat, ki je bil v kvalifikacijah občutno boljši od Francoza - razmerje boljših štartnih položajev je bilo 12:7 za Kvjata - vendar pa je Vergne osvojil več točk (razmerje 22:8).