LAŽJE NALAGANJE

Pralni stroj na omarici

Objavljeno 25. november 2017 09.42 | Posodobljeno 25. november 2017 09.42 | Piše: Jaroslav Jankovič

Podstavek ali paleto postavimo vsaj 20 centimetrov od stene, dostop do elektrike bo lažji.

Pralni stroj stoji v kopalnici, v Franciji ali na severu tudi v kuhinji, če imamo hišo, smo si priskrbeli prostor za pralni in sušilni stroj, hrambo čistil in podobno. Če imamo možnost, pralni in sušilni stroj postavimo višje, na lesen podstavek, primerno močno omarico ali, najceneje, na paleto.

Pod paleto zlahka dostopamo s sesalcem ali manjšo metlo.

Tako bomo laže nalagali perilo v boben in ga spet vlekli iz njega. Najbolje bi bilo, če bi to počeli vzravnani, a moramo imeti za to dodatno polico, sicer bomo spet pobirali perilo iz škafa na tleh in ga dvigovali v boben.

A če odmislimo udobje, ima postavitev enega ali drugega stroja na paleto še druge prednosti. Za strojem, stoječim v kotu kopalnice, se nabira prah, ob rednem čiščenju filtra pa iz njega steče voda po tleh. Da ne govorimo, kaj se zgodi, če spusti kakšna cev. Če tla niso ravna, bo voda odtekla pod stroj, kamor ne sežemo niti z najožjim nastavkom sesalnika in tako umazanija spodaj počasi smradi prostor. Pod paleto zlahka sežemo s sesalnikom ali metlo, ne da bi stroj premikali, kar je zahtevno opravilo, saj ga moramo potem spet uravnovesiti, sicer bo skakal po kopalnici, ko bo centrifugiral perilo.

Ko postavimo paleto in nanjo stroj ter vse uravnotežimo, robove palete zarišemo, da bomo ob naslednjem čiščenju ali menjavi natančno vedeli, kam postaviti stroj. Paleta naj bo vsaj 20 centimetrov od zidu, tako bomo zlahka segli do električnega kabla ter cevi, kar je običajno težava. Hkrati bomo prostor za strojem tudi lažje očistili.

Deli s prijatelji