1. SNL: vijolični mukoma strli novinca

V 13. kolu Maribor boljši od Ankarana Hrvatinov (1:0), Domžale od Gorice (3:1), Aluminija pa od Celja (2:1).

21. oktober 2017 17.55
Posodobljeno
tre*MB Spartak
J. P.
J. P.

Maribor - Nogometaši Maribora so si obliž na rano po hudi klofuti v tretjem dvoboju lige prvakov, ko jih je Liverpool v Ljudskem vrtu odpravil z markantnih 7:0, prilepili v 13. kolu slovenskega prvoligaškega tekmovanja, ko jim je nasproti stal novinec med elito in zadnjeuvrščeni Ankaran Hrvatini. Pot do novega kompleta treh točk, devetega v sezoni, za vijolične še zdaleč ni bila lahka, goste z Obale, ki so šli na kolena že tretjič zapovrstjo, so namreč odpravili z »zgolj« 1:0.

Mož odločitve je bil prekaljeni napadalec iz BiH Jasmin Mešanović, in to tik pred odhodom na odmor. Primorci so izgubili žogo na svoji polovici, do nje se je dokopal Dare Vršič in jo preusmeril do Mešanovića, ki je z roba kazenskega prostora zatresel spodnji levi kot mreže. S tem so Štajerci kronali izjemno terensko premoč, ki jo je odsevala tudi statistika prvega polčasa s kar 71-odstotno posestjo žoge ter razmerjema strelov v okvir vrat (6:0) in kotov (7:1). V nadaljevanju je bil razkorak med tekmecema nekoliko manjši, rezultat pa se ni več spremenil. Bliže drugemu zadetku je bil Maribor v 76. minuti, ko je Marcos Tavares podal Damjanu Boharju, ki pa je zatresel zgolj levo vratnico.

MARIBOR - ANKARAN HRVATINI

Domžale trikrat z glavo

Nogometaši Domžal so se vsaj do jutri zvečer povzpeli na tretje mesto slovenske prvoligaške razpredelnice, potem ko so v derbiju 13. kola na gostovanju s 3:1 (1:1) odpravili Gorico. Uspešni so bili petič v sezoni in so zdaj točkovno poravnani s po novem petouvrščenimi Primorci, ki so ostali pri šestih zmagah.

Domžalčani, ki zaradi birokratskih zapletov še vedno ne morejo računati na pomoč Agima Ibraimija, so prvič nastopili okrepljeni s povratnikom, dolgoletnim reprezentantom Andražem Kirmom, ki je reflekse tekmečevega vratarja Grege Sorčana preveril v deveti minuti, toda brez uspeha. Tedaj so sicer Goričani že vodili.

Ameriški napadalec Kyrian Nwabueze je namreč iz igre vrgel Zenija Husmanija in natančno sprožil s kakih dvajsetih metrov, Dejan Milić je bil nemočen, Američan pa se je med strelce vpisal še na tretji tekmi zapovrstjo. Gostje so še pred glavnim odmorom izenačili, Jure Balkovec je s četrto uspešno podajo za gol zaposlil Marka Alvirja, ki je zadel z glavo.

Balkovec se je v vlogi asistenta vnovič izkazal v 55. minuti, tokrat je njegov predložek znal unovčiti Senijad Ibričić. V 68. minuti pa je bil zmagovalec dokončno odločen, scenarij pa enak kot pri prejšnjih dveh domžalskih zadetih - podaja z leve (tokrat Ibričićeva), gol z glavo, drugič je bil učinkovit Alvir, ki pred tem v sezoni ni zadel.

Da je bila zmaga varovancev Simona Rožmana zaslužena, dokazuje tudi njihova 54-odstotna posest žoge in boljše razmerje priložnosti za gol (14:6), strelov v okvir vrat (8:3) in kotov (6:4). Že zgodaj popoldne so Celjani pred domačimi navijači pokleknili pred Aluminijem (1:2), ki se je do zmage dokopal z golom rezervista Antona Rogine v tretji minuti sodnikovega dodatka.

GORICA - DOMŽALE

Maribor : Ankaran Hrvatini 1:0 (1:0)

Štadion Ljudski vrt, gledalcev 1000, sodnik Goričan (Loče pri Poljčanah).

Strelec: 1:0 - Mešanović (40.).

Maribor: Handanović, Milec, Billong, Šuler, Viler, Kabha, Pihler, Bohar (od 89. Hotić), Vršič (od 88. Ahmedi), Tavares, Mešanović (od 75. Bajde).

Ankaran Hrvatini: Bužan, Humar (od 80. Matošević), Primc, Burkić, Pahor, Badžim, Delgado, Mate, Nkama, Klapan (od 71. Cerovec), Meledje (od 61. Vodeb).

Gorica : Domžale 1:3 (1:1)

Športni park, sodnik Ponis (Koper).

Strelci: 1:0 - Nwabueze (6.), 1:1 - Alvir (36.), 1:2 - Ibričić (55.), 1:3 - Alvir (69.).

Gorica: Sorčan, Celcer (od 69. Škarabot), Lipušček, Gregorič, Curk, Grudina (od 65. Džuzdanović), Kolenc, Kapić, Osuji, Žigon (od 78. Filipović), Nwabueze.

Domžale: Milić, Melnjak, Klemenčič, Dobrovoljc, Balkovec, Alvir, Husmani (od 46. Vetrih), Hodžić (od 88. Žužek), Širok, Kirm (od 74. Bizjak), Ibričić.

Rumeni kartoni: Gregorič, Žigon, Filipović, Lipušček; Balkovec, Ibričić.