667 ogledov

Rooneyev trenutek genialnosti v 96. minuti

Rooney Reševalni pas/Twitter
Wayne Rooney je v samo parih sekundah preprečil zadetek ter asistiral za zmago.

Ne navdušuje zgolj Zlatan Ibrahimović navijače širom Združenih držav Amerike, sedaj je to začel početi tudi Wayne Rooney. Nekdanji napadalec Manchester Uniteda in kapetan angleške reprezentance je pokazal ves svoj repertoar sposobnosti, ko je najprej uspel rešiti nasprotnikov zadetek, nato pa še tekom iste akcije asistiral za zmago njegovega DC Uniteda nad Orlando Cityjem.

wayne rooney ZDA Šport Krvav debi angleškega zvezdnika

Orlando je bil blizu zmage na gostovanju v Washingtonu, potem ko se je vratar Uniteda David Ousted odpravil pred nasprotnikova vrata tekom izvezdbe kota v zadnjih minutah, pri čemer je pustil svoja vrata nebranjena. Do žoge je prišel nogometaš Orlanda Will Johnson, ki je stekel proti praznim vratom DC Uniteda. Toda na sceno je stopil Wayne Rooney! Z izjemno hitrostjo se je zasprintal za Johnsonom ter mu z drsečim štartom v zadnjem trenutku odvzel žogo.

Rooney | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Toda Rooney se ni ustavil pri tem. Ko je nasprotniku odvzel žogo, je krenil proti nasprotnikovemu golu in nato s fantastično dolgo žogo našel Luciana Acosto, ki je z glavo zabil za zmago 3:2 v 96. minuti. Rooney je tako vsem svojim kritikom dokazal, da še ni za staro šaro. Z zmago si je njegova ekipa nekoliko izboljšala možnosti za uvrstitev v končnico, čeprav za šestim mestom (zadnje mesto, ki še vodi v končnico op. p.) zaostajajo še vedno velikih 9 točk. Toda Unitedu sedaj sledi serija domačih tekem, prav tako pa je potrebno poudariti, da ima manj odigranih tekem od konkurence.