Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

0 30.04.2017 16:55:23

Ne le Sarajevo, Valter brani tudi Chievo (video)

twitter
Valter Birsa je bil junak zmage Chieva v Genovi.

Slovenski reprezentant Valter Birsa je bil tokrat mož odločitve, po zaslugi njegovega gola v 70. minuti se namreč Chievo iz Genove vrača s polnim plenom. Tridesetletnik, za katerega je bil to sedmi prvenstveni gol v letošnji sezoni, je z glavo sprožil natančen strel in domači vratar je bil nemočen, izid pa se do konca ni več spremenil, Genoa – Chievo 1:2. Boštjan Cesar je vseh devetdeset minut poveljeval obrambi gostov, ki se nahajajo v zlati sredini Serie A.

Ravno takrat enkrat, ko je Birsa Chievo popeljal v vodstvo, pa je na drugem koncu Italije, na Siciliji, svoj veliki trenutek dočakal nek drug slovenski nogometaš. Jan Mlakar zadnje nedelje v aprilu najbrž ne bo nikoli pozabil, komaj 18-letni napadalec je namreč debitiral v Serie A. V igro je vstopil v 70. minuti, ko je zamenjal rojaka Josipa Iličića. Vsekakor velik dan za slovenskega talenta, ki je proizvod domžalske nogometne šole. Dan, ki pa je imel na koncu tudi nekaj grenkega priokusa, njegova Fiorentina je morala namreč priznati premoč Palermu (0:2).