Objavljamo poročilo o finančni luknji v SD: kaj ...

ana gros af Ekipa24.si

Navijači kričijo: to je sramota! Zgodovinskih ...

0 25.03.2017 21:25:21

Triglav po hudem boju iz Kanala v polfinale

Odbojkarji Triglava so v povratni tekmi četrtfinala 1. DOL za moške v gosteh premagali Salonit Anhovo s 3:1 (19, -19, 16, 22) in se z izidom 2:0 uvrstili v polfinale.

* Športna dvorana Kanal, gledalcev 400, sodnika: Tomec (Novo mesto), Novak (Dvor).
* Salonit Anhovo: Česnik 11, Šarič, Jereb 5, Karnel, Pirih 2, Mijatović, Čabarkapa, Kovačič 3, Gadnik 14, Tomić 15, Vrtovec, Jerončič 4.
* Triglav Kranj: Toman, Lužovec, Tučen 4, Bregant 19, Planinc 11, Beravs 1, Bežek, Mali, Jenko 7, M. Kök 23, A. Kök, Rezar 5.

Odbojkarjev Salonita po treh letih ne bo med štirimi najboljšimi ekipami državnega prvenstva. Za to so krivi igralci Triglava, ki so bili za Kanalce v četrtfinalu usodni že v sezoni 2012/13, takrat je bil njihov uspeh veliko presenečenje, tokrat pač ne. Ne samo zaradi dejstva, da so v modri skupini končali višje kot Primorci, ampak tudi zaradi zdravstvenega stanja, trener Sašo Rop je imel na voljo vse igralce, medtem ko so pri Salonitu manjkali Arsenije Mutapčija, Dane Mijatović in tokrat spet Dejan Čabarkapa. Trije zelo pomembni igralci, katerih odsotnost je bila težko nadomestljiva. Kanalci so se tudi tokrat borili po svojih najboljših močeh, nudili dostojen odpor, tako kot v Kranju osvojili časten niz, več pa jim tudi zaradi kratke klopi ni uspelo. Gostje so bili dominantni tako pri servisih, dosegli so 14 asov, domači tri, kot pri blokih, v statistiko so jih vpisali 15, domači le pet.

Tekma se je začela približno tako, kot se je končala prva v Kranju. V znamenju Jureta Jenka, ki je od prvih sedmih točk Kranjčanov dosegel kar pet. Z dvema zaporednima blokoma je kranjsko ekipo povedel v vodstvo 7:5, toda njegova učinkovitost je na drugi strani navdihnila tudi Daliborja Tomića, ki je primorski ekipi priboril izenačenje, nato pa tudi vodstvo 11:10. Kanalci so po dveh dobrih servisih Matije Jereba še vodili z 18:17, nato pa naredili dve napaki, Rok Rezar jim je podelil blok, nato je sledila serija dobrih servisov Janka Breganta, z asom je postavil izid 18:23, kar je bilo Kranjčanom dovolj, da so dobili prvi niz.

V drugem se je položaj na igrišču spremenil. Domači so najprej po treh zaporednih napakah Gorenjcev povedli s 4:2, pri izidu 10:10, ki ga je z blokom postavil Bregant, so jih Kranjčani ujeli, dobro izvajanje začetnih udarcev Luke Jerončiča pa je domačemu moštvu zagotovilo občutnejšo prednost. Po njegov asu je bilo 15:11, gostom pa se do konca ni uspelo približati, blok Urbana Česnika za izid 22:17 je pravilno napovedoval izenačenje na 1:1.

Salonitu je šlo dobro tudi na začetku tretjega niza, v katerem si je priboril vodstvo s 5:2, tri točke so vodili tudi pri izidu 13:10. Nato pa so sledili odločilni trenutki niza in najbrž tudi tekme. Servisi Breganta so bili za domače pretrd oreh, njihov nekdanji igralec je dosegel sedem zaporednih točk Triglava, z asom je postavil izid 13:17. Od tega si domači do konca niza niso opomogli, dosegli so le še tri točke.

Zato pa je nekaj upanja dajal četrti niz. Z asom Jerončiča so domači povedli s 6:4, vodili tudi s 15:12, zadnjič so bili v vodstvu pri izidu 20:19, imeli pa priložnost tudi za 21:19, vendar je njihov protinapad z blokom zaustavil Uroš Tučen. Blokiral je Sašo Gadnika, ki je moral za kazen na klop, a menjava ni prinesla želenega učinka, saj je Tomić storil napako, nezbrano igro domačih pa je spretno kaznoval Matej Kök. Mladi reprezentant je v zaključku povsem prevzel odgovornost, dosegel zadnje štiri točke za svojo ekipo, ki je najprej povedla s 23:20, nato pa izkoristila drugo zaključno žogo.

Značke: odbojka, dp