Ana Odlazek skupno že druga

Najboljša slovenska tekmovalka v hitrostnem rolanju je na peti tekmi svetovnega pokala v maratonu zasedla 5. mesto.

Objavljeno
15. julij 2017 13.58
J. P.
J. P.

Harbin - Najboljša slovenska tekmovalka v hitrostnem rolanju Ana Odlazek, 25-letna članica RK Ljubljana, zelo uspešno nadaljuje sezono svetovnega pokala. Na peti preizkušnji v maratonu na 42 kilometrov v kitajskem Harbinu zasedla zelo spodobno peto mesto. Udeleženke, med njimi so bile vse najuspešnejše Azijke, so vozile na odprti in ravni, toda zelo taktični progi s ciljnim šprintom peterice, po katerem so morali končni vrstni red ponovno določiti s fotofinišem.

Konkurenco si je pokorila Južnokorejka Nana Lee s časom 1;23:03,755, medtem ko se je Odlazkovi ura ustavila pri 1;23:04,103. Ana se je z odličnim dosežkom pred šesto, finalno preizkušnjo sezone svetovnega pokala, ki bo septembra v Berlinu, v skupni razvrstitvi zavihtela že na drugo mesto, s čimer je na dobri poti k ponovitvi lanskega podviga, ko je bila ravno tako druga. Sicer pa ima največje možnosti za kristalni globus lanska zmagovalka svetovnega pokala, 24-letna Nemka Katharina Rumpus.