2524 ogledov

"Prišel sem od nikjer, še pred dvema letoma sem bil v navijaški coni"

Benjamin Pavard
Hitri vzpon francoskega nogometaša.

Novopečeni svetovni prvak Benjamin Pavard je še pred dvema letoma spremljal dogajanje na evropskem prvenstvu v Franciji v eni izmed navijaških con. Zdaj je priznal, da je v finalu mundiala, kjer so galski petelini s 4:2 premagali Hrvaško, zajokal že nekaj minut pred zadnjim sodnikovim žvižgom.

Leta 2016 so se tudi največji privrženci Stuttgarta, ki je igral v drugi nemški ligi, spraševali: "Benjamin, kdo?" Pavard je namreč odigral le 21 tekem v dresu francoskega prvoligaša Lilla, nato pa je že sledila selitev v Nemčijo.

Kylian Mbappe Svetovni prvak Šport V dobrodelne namene podaril skoraj pol milijona

Zdaj 22 letni nogometaš je hitro utišal dvomljivce. Stuttgartu je pomagal k vrnitvi v najmočnejšo Bundesligo, odlično pa je odigral tudi prvo sezono v tem tekmovanju. Zdaj je blestel tudi na svetovnem prvenstvu v Rusiji, njegov zadetek proti Argentini v osmini finala sodi med najlepše na prvenstvu. Zadel je za 2:2 in Francijo takrat potegnil iz zaostanka.

"Še pred dvema letoma sem bil v navijaški coni v Lillu, kjer sem s prijatelji gledal tekme evropskega prvenstva. Pred letom sem igral v drugi nemški ligi. Prišel sem od nikjer, tako kot pravi pesem o meni. Še vedno nisem povsem dojel, kaj nam je uspelo. To je izjemno. Med tekmo, ko sta ostali še dve, morda tri minute, sem potočil nekaj solz," je dejal Pavard.