22. 6. 2017,
21.57

6 let, 6 mesecev

Thermometer Blue Green 3,75

pokal konfederacij Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Portugalska Rusija Nemčija Čile Avstralija Nova Zelandija Mehika Kamerun

Četrtek, 22. 6. 2017, 21.57

Pokal konfederacij 2017, 2. krog skupinskega dela

Sanchez ekspresno spravil žogo v nemško mrežo, a so Nemci odgovorili

Cristiano Ronaldo | Foto Reuters

V drugem krogu pokala konfederacij so v četrtek merile moči reprezentance v skupini B. Svetovna prvakinja Nemčija in južnoameriški prvak Čile sta predstavljala osrednjo tekmo dneva. Čile je po zaslugi Alexisa Sancheza hitro povedel, a so Nemci ob koncu polčasa izenačili in 1:1 je bil tudi končni izid. Pred tem sta se pomerila Avstralija in Kamerun, ki sta se prav tako z identičnim rezultatom razšla brez zmagovalca. V skupini A kaže po dveh nastopih najboljše Portugalski in Mehiki.

V četrtek so bile na delu ekipe iz skupine B. Najprej sta pomerili reprezentanci, ki sta v prvem krogu izgubili. To sta Avstralija in Kamerun, ki pa tudi v drugo nista prišla do zmage, saj sta se razšla z neodločenim izidom 1:1.

Zvečer so se Nemci, ki so na pokal konfederacij prispeli z oslabljeno zasedbo, v kateri manjka ogromno zvezdnikov, v Kazanu pomerili z ambicioznimi Čilenci, dvakratnimi zaporednimi južnoameriškimi prvaki. Ti so prek zvezdnika Alexisa Sancheza povedli že v 6. minuti., končnih 1:1 pa je pred koncem prvega polčasa postavil Lars Stindl.

Nemci v Rusiji nastopajo v zelo spremenjeni postavi brez nekaterih največjih zvezdnikov. | Foto: Reuters Nemci v Rusiji nastopajo v zelo spremenjeni postavi brez nekaterih največjih zvezdnikov. Foto: Reuters

Portugalska, ki je na prvi tekmi remizirala z Mehiko (Carlos Salcedo je zaradi poškodbe rame končal z nastopil na prvenstvu) z 2:2, je v Moskvi odpravila Rusijo z 1:0 z golom svojega najboljšega strelca in prvega zvezdnika turnirja Cristiana Ronalda. Nogometaš madridskega Reala je zadel v osmi minuti po strelu z glavo po podaji Raphaëla Guerreira.

Zanj je bil to že 74. gol v dresu Portugalske ob 141. nastopu v izbrani vrsti. Portugalsko v zadnjem krogu čaka tekma proti Novi Zelandiji, tako da je zdaj povsem blizu uvrstitve v polfinale.

V Sočiju je Mehika premagala Novo Zelandijo, ki ostaja brez točke. Po prvem polčasu je bolje kazalo Novozelandcem, saj jih je v 42. minuti v vodstvo popeljal Chris Wood, a so Mehičani v drugem polčasu prevzeli pobudo in že v 54. minuti izenačili. Lep zadetek je s strelom iz obrata dosegel Raul Jimenez. Končni izid je v 73. minuti postavil Oribe Peralta.

Obračun zaznamoval pretep

Fotogalerija
1 / 10

V sodnikovem podaljšku je po očitnem vlečenju za dres s strani enega od Mehičanov Novozelandcem zavrela kri, tako da je prišlo do prerivanja in tudi nekaj udarcev iz obeh strani, a so se strasti hitro pomirile, sodnik pa je po ogledu video posnetka vročekrvneže kaznoval s tremi rumenimi kartoni.