169 ogledov

Slovenki do polfinala

Maiken Caspersen Falla Reševalni pas/Twitter V ženski konkurenci je v Beitostølnu slavila Norvežanka Maiken Caspersen Falla.
Smučarske tekačice in tekači so se merili na sprintu Beitostølnu.

Vesna Fabjan in Eva Urevc sta se v norveškem Beitostølnu prebili do polfinala tekme Fis v smučarskem teku v sprintu v prostem slogu. Fabjanova je v svoji skupini osvojila 3. mesto, kar ji je prineslo končno 7. mesto, Urevčeva pa je bila enajsta.

Anita Klemenčič je bila skupno 18., Alenka Čebašek 18. in Anja Mandelejc 32., Nina Klemenčič pa je v kvalifikacijah zasedla 38. mesto. Med 54. tekmovalkami je bila najhitrejša Norvežanka Maiken Caspersen Falla.

Vesna Fabjan, smučarski tek Resne obtožbe Šport Fabjan: Vedno me je nekdo s strani porival stran

V moški konkurenci je bilo kar 102 tekačev, zmagal je Norvežan Johannes Hoesflot Kläbo. Najboljši Slovenec je bil na 56. mestu Luka Prosen, Miha Šimenc je bil 60., Vili Črv 78., Miha Jan 87., Blaž Perša 88., Erik Raduha 100. in Jan Mezek 101., predzadnji.