Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

STA
0 19.05.2017 20:14:36

Nora trojka Jeffersona za drugo zmago zmajev

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Union Olimpije so na drugi finalni tekmi lige Nova KBM v ljubljanskem Tivoliju premagali Rogaško s 75:73 (15:14, 36:33, 55:50) in tako v zmagah povedli z 2:0. Do naslova prvaka jim tako manjka le še zmaga. Tretja tekma bo v nedeljo ob 18. uri v Rogaški Slatini.

Olimpija in Rogaška sta tudi na drugi finalni tekmi prikazali zanimiv obračun. Prvega so v Rogaški po podaljšku dobili Ljubljančani, ki so slavili tudi danes. Podaljška gledalci resda tokrat niso videli, so pa zato znova razburljivo predstavo, ki jo je odločil Brandon Jefferson z "norim" metom za tri točke. Olimpija, ki je slabo izvajala proste mete, zadela pa 11 trojk, je tako še zmago oddaljena od 16. naslova prvaka in prvega po sezoni 2008/09, Rogaško pa v prihodnje čaka težko delo, če želi priti do svoje prve lovorike.

Prvi polčas je minil v igri, v kateri sta ekipi v serijah dosegali točke, malce uspešnejši pri tem pa so bili Ljubljančani, ki so prevladovali tudi v skokih (21:14, na koncu 36:30). Sam dvoboj so sicer bolje začeli Slatinčani, ki so povedli z 9:2 in 11:4, toda predvsem po zaslugi Nikole Jankovića in delnega izida 9:0 so jih gostitelji hitro ujeli in prehiteli. V 13. minuti je Olimpija prišla do dotlej najvišje prednosti na tekmi, ko je po trojki Jeffersona povedla s 25:16, toda slabši zaključek polčasa je gostom omogočil priključek pred zadnjima četrtinama.

olimpija rogaskaFEVZ4545
Tadej Ferme je takoj v tretji četrtini s trojko poskrbel za 36:36, ekipi pa sta bili nato večino četrtine bolj ali manj izenačeni, ves čas pa v rahli prednosti domači košarkarji. Dobro minuto pred koncem so Ljubljančani spet pobegnili za osem točk na 52:44, v zadnjih deset minut pa nesli pet točk naskoka.

Ko je v 32. minuti Janković zadel za 60:50, je kazalo, da bodo zeleno-beli vendarle lahko lažje zadihali. Toda Slatinčani se niso predali, spet so praktično povsem izničili ljubljansko prednost in napovedali novo razburljivo končnico. Do te je tudi prišlo, saj sta bili ekipi do zadnjih sekund druga ob drugi. Petindvajset sekund pred koncem je Taylor Maurice Johns izenačil na 72:72, dobre tri sekunde pred koncem pa je odločilni met zadel Jefferson. Ta je s kakih osmih, devetih metrov vrgel za tri točke, žoga pa se je od table odbila v obroč za končnih 75:73. Gosti so sicer imeli nato na voljo še prosta meta Dragiše Drobnjaka. Enega je zadel, drugega pa namenoma zgrešil, a se namera ni izšla po željah Rogaške.

olimpija rogaskaFEVZ4592
Pri domačih je bil s 16 točkami najboljši Jefferson, točko manj in 10 skokov pa je prispeval Janković. Pri gostih je z 19 točkami prednjačil Ferme.

Union Olimpija - Rogaška 75:73 (15:14, 36:33, 55:50)

Ljubljana - dvorana Tivoli. 2300 gledalcev, sodniki: Pukl, Špendl (oba Maribor) in Majkič (Hrastnik).
UNION OLIMPIJA: Oliver 6 (0:2), Pelko 8, Janković 15 (1:3), Jefferson 16 (1:2), Hrovat 14, Bubnić 5 (0:2), Mulalić 5, Milošević 6.
ROGAŠKA: Johns 14 (3:5), Đuranović 14, Davis 14, Drobnjak 5 (3:4), Ferme 19 (6:6), Fon 7 (2:4).
Prosti meti: Union Olimpija 2:9, Rogaška 14:19.
Met za tri točke: Union Olimpija 11:27 (Jefferson 5, Pelko 2, Hrovat 2, Bubnić, Mulalić), Rogaška 7:24 (Ferme 3, Davis 2, Johns, Fon).
Osebne napake: Union Olimpija 22, Rogaška 16.