23.05

4 leta, 9 mesecev

Thermometer Blue 0,33

6

liga prvakov liga prvakov nogomet NK Maribor NK Maribor Andraž Šporar Kenan Bajrić Uroš Korun Miha Blažič

Sreda, 17. 7. 2019, 23.05

LIGA PRVAKOV, KVALIFIKACIJE, 1. KROG (POVRATNE TEKME)

Mariborčani zanesljivo prek Valurja, Šporarjevi izpadli po kazenskih strelih

6

Maribor Valur kv. liga prvakov | Mariborčani so v drugem krogu kvalifikacij za ligo prvakov. | Foto Miloš Vujinović/Sportida

Mariborčani so v drugem krogu kvalifikacij za ligo prvakov.

Nogometaši Maribora so dobili tudi povratno tekmo (2:0) prvega kroga kvalifikacij za nastop v skupinskem delu lige prvakov in islandski Valur premagali s skupnim izidom 5:0. Slovenski prvaki so si zanesljivo zagotovili drugi krog kvalifikacij. Na delu je bilo pet slovenskih legionarjev, le eden je ostal v tekmovanju. Andraž Šporar in Kenan Bajrić sta se poslovila v Črni gori. Njun Slovan bo zdaj iskal pot v ligo Europa.

Maribor Valur kv. liga prvakov
Sportal Lahek mariborski sprehod do Stockholma

Mariborčani so že na Islandiji gladko slavili, tudi na drugi tekmi pa so hitro zapretili. Že v tretji minuti Dino Hotić silovito streljal z roba kazenskega prostora in stresel prečko. V enajsti minuti je pritisk domačih obrodil sadove. Spet je bil v akciji Hotić, pot do gola pa je našel Rok Kronaveter, ki je dosegel svoj prvenec v majici Maribora v Ljudskem vrtu. Navijači so v Ljudskem vrtu na nov zadetek čakali le kakšnih 20 minut, ko je mrežo Islandcev zatresel še vijolični kapetan Marcos Tavares. Pri izidu 2:0 je ostalo do konca.

Mariborčane v drugem krogu kvalifikacij čaka obračun s švedskim AIK, ki je s skupnim izidom 4:3 izločil armenski Ararat.

Fotogalerija iz Maribora (Foto: Miloš Vujinović/Sportida):

Fotogalerija
1 / 21
Sportal Maribor po šovu Roka Kronavetra do ogromne prednosti

Blažič naprej, Šporar, Bajrić, Korun in Palčič se poslavljajo

Andražu Šporarju se je zalomilo. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Andražu Šporarju se je zalomilo. Foto: Urban Urbanc/Sportida Za napredovanje v drugi krog kvalifikacij se pravkar borijo tudi štirje slovenski legionarji. Andraž Šporar in Kenan Bajrić s slovaškim prvakom Slovanom ugoden rezultat lovita na gostovanju pri Sutjeski iz Nikšića. Prva tekma v Bratislavi se je končala z remijem 1:1, za slovaški klub pa je edini zadetek dosegel ravno Šporar. Tudi v Črni gori je zadel Šporar. V 49. minuti  za vodstvo Slovana z 1:0, a so gostitelji izenačili v sodnikovem podaljšku, v 93. minuti, zato je šla tekma v podaljšek, ki ni prinesel zmagovalca. Odločali so streli z bele točke, mirnejše živce so imeli domači, ki so se napredovanja veselili z 2:1. Šporar je bil eden od treh igralcev slovaških prvakov, ki priložnosti z enajstih metrov niso izkoristili.

Uroš Korun se s poljskim prvakom Piast Gliwice poslavlja. Slovenec je tako kot na gostovanju pri Bateju v Borisovu tudi na povratni tekmi igral vseh 90 minut, a izgubil s skupnim izidom 2:3.

Ferencvaroš iz Budimpešte je izločil beloruski Ludogorec, na obeh tekmah pa je zaigral slovenski branilec Miha Blažič. Že v torek je izpadel slovenski legionar Matej Palčič, ki je za moldavski Sheriff Tiraspol igral od začetka tekme v Tbilisiju v Gruziji do 73. minute, ko je dobil še drug rumeni karton in moral z rdečim igro predčasno zapustiti, takrat je bil izid tekme že 3:1 za goste, a je v drugi krog zaradi zmage na prvi tekmi (3:0) napredoval Saburtalo.

Napredovanje v naslednji krog so si v sredo priigrali še azerbajdžanski Qarabag, norveški Rosenborg, škotski Celtic in romunski Cluj, že v torek pa estonski Kalju, finski HJK, malteška Valetta, srbska Crvena zvezda in valižanski The New Saints.

Vsi, ki so izpadli v ligi prvakov, nadaljujejo v 2. krogu kvalifikacij za ligo Europa.

Pari 2. kroga kvalifikacij za ligo prvakov:

Maribor (Slo) - AIK (Šve)
Viktoria Plzen (Češ) - Olympiacos (Grč)
Basel (Švi) - PSV Eindhoven (Niz)
Sutjeska (ČG) - APOEL Nikozija (Cip)
Crvena zvezda (Srb) - HJK Helsinki (Fin)
Celtic (Ško) - Nomme Kalju (Est)
Saburtalo (Gru) - Dinamo Zagreb (Hrv)
Dundalk (Irs) - Qarabag (Aze)
Ferencvaroš (Mad) - Valletta (Mal)
The New Saints (Wal) - Köbenhavn (Dan)
BATE Borisov (Blr) - Rosenborg (Nor)
CFR 1907 Cluj (Rom) - Maccabi Tel Aviv (Izr)

Prvi dvoboji bodo 23. in 24. julija, povratni pa 30. in 31. julija.

Liga prvakov, kvalifikacije, 1. krog (povratne tekme):

NK Olimpija
Sportal Olimpija izkoristila spodrsljaj jeznega Maribora, v Domžalah in Celju 2:2