G.G./STA
21. 11. 2017, 20.02
Posodobljeno: 21. 11. 2017, 20.25
Deli članek:

Tokrat so nogometaši Maribora pokazali dobro igro. V zadnji minuti tekme so po sijajno izpeljani akciji celo izenačili in utišali domače navijače, ki so že slavili zmago.

Reuters
Strelec izenačujočega zadetka za Maribor je bil Jasmin Mešanović.

Maribor je bil pred to tekmo v nezavidljivem položaju, saj ga je pri življenju obdržala le zmaga. A ekipi sta se tako kot na prvi tekmi v Ljudskem vrtu tudi tokrat razšli z neodločenim izidom 1:1. Točka Mariboru sicer ne zadostuje, da bi se prebil vsaj na tretje mesto skupine E, ki še vodi v nadaljevanje evropskih tekem, v evropsko ligo, kljub temu pa štajerski zasedbi prinaša nekaj evropskih zelencev za dosežen remi.

Prvi so bili v priložnosti gostitelji iz ruske prestolnice. V 5. minuti je poskusil Mario Pašalić, a meril preko gola. V 17. minuti so bili prvič v priložnosti Mariborčani, ko je z roba kazenskega prostora poskusil kapetan Marcos Tavares. Že minuto zatem so gostje na drugi strani izigrali mariborsko obrambo, ko so vijoličasti izgubili žogo na svoji polovici, a je dobro posredoval Marko Šuler.

V 26. minuti so domači zapretili prek Luiza Adriana, ki je podal v sredino, na petih metrih je najvišje skočil Ze Luis, a ni bil dovolj natančen. Damijan Bohar je v 33. minuti proti vratom Spartaka sprožil preslab strel. Dve minuti kasneje je poskusil Blaž Vrhovec s 30 metrov, a ni dobro zadel žoge, ki je zato letela precej čez gol.

Gostujoči trener Darko Milanič je ob začetku drugega polčasa zamenjal Vrhovca in v igro poslal Dareta Vršiča, ki je takoj poživil igro vijolic. Vršič je s kakih 25 metrov izvajal prosti strel, poslal žogo v sredino, domači vratar je že bil premagan, a je preusmerjena žoga Marka Šulerja zadela le vratnico. V naslednjem napadu je Vršič poskusil še enkrat sam, a je žoga po njegovem strelu letela preko gola.

V 52. minuti so bili vijoličasti spet nevarni, a je Tavaresov strel prestregla domača obramba. V 63. minuti so domači zapretili preko Ze Luisa, zaključni strel je pripadel Fernandu, ki pa je streljal mimo. V 66. minuti je poskusil še Denis Glušakov, a Handanović s strelom po sredini ni imel težav.

Na drugi strani so mariborski napadalci preveč zapletali in iz dobrega poskusa ni bilo nič. Domači so v zadnjih minutah začeli plesti mrežo okrog vrat Maribora, Ze Luiz je v 78. minuti z glavo meril mimo. Pritisk ruske ekipe ni pojenjal. Premoč se je domačim obrestovala v 82. minuti. Lorenzo Malgarejo je bil pri žogi, poskusil podati, žoga pa se je odbila do Ze Luiza, ki je brez težav premagal Handanovića.

Mariborčani se niso vdali v poraz, še so poskušali, v 89. minuti je lepo žogo na glavo prejel Aleks Pihler, a je bil vratar Aleksandr Selihov na mestu. Ta v naslednjem napadu vijolic ni imel možnosti. Mariborčani so lepo preigrali domačo obrambo, Tavares je žogo nesebično lepo poslal v sredino, kjer je Jasmin Mešanović za prvi gol v ligi prvakov zadel nebranjeno mrežo.

V zadnjem, šestem krogu skupinskega dela v Maribor prihaja Sevilla, ki je na domačem igrišču zmagala s 3:0.