NOGOMET

Pokal Slovenije: Celje, Olimpija in Gorica v prednosti

Objavljeno 23. oktober 2014 00.47 | Posodobljeno 23. oktober 2014 00.48 | Piše: STA, Mo. S.

Odigrane so bile tri četrtfinalne tekme nogometnega pokala Slovenije.

DOMŽALE – Derbi prvih četrtfinalnih tekem nogometnega pokala Slovenije med Domžalami in Olimpijo je dobila slednja z 1 : 0. V gosteh si je prednost priigralo tudi Celje s slavjem v gosteh pri Zavrču s 3 : 2, Gorica pa je doma odpravila Luko Koper s 3 : 1.

Celjani so proti Zavrču povedli v 17. minuti z golom Andraža Žureja. Toni Datković je v 43. minuti izid izenačil, v drugem polčasu pa so Celjani prek Tilna Klemenčiča v 55. in Sunnyja Omoregieja v 75. minuti prišli do odločilne prednosti. Končni izid je postavil Jure Matjašič v 77. minuti.

Novogoričani so nalogo na domačem igrišču dobro opravili, saj so si pred povratnim obračunom priigrali zajetno prednost. Povedli so 3 : 0 z zadetki Luke Majcna v 37. minuti, Simoneja Napolija v 47. in Alessia Innocentija v 56. minuti, medtem ko je nekaj upov pred povratnim obračunom Koprčanom vzbudil Mitja Lotrič v 64. minuti.

Olimpija si je v gosteh proti Domžalam priigrala ugodno izhodišče pred povratno tekmo. Vodilna ekipa državnega prvenstva je izgubila po zadetku Arisa Zarifovića v 34. minuti, ko je zadel z glavo po podaji iz kota.