Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 22.11.2017 20:43:55

Mariborčani tesno premagali Vujovićev Koper

Reuters
Rokometaši mariborskega Branika so v 11. krogu lige NLB premagali Koper 2013 s 26:25 (13:14).

Koprska zasedba je med obema mednarodnima tekmama tretjega kroga pokala EHF s poljsko ekipo Gwardia Opole danes morala opraviti še domačo preizkušnjo z Mariborom, ki pa se ni razpletla po njenem okusu. Trenutno vodilna ekipa državnega prvenstva je doživela drugi poraz, kar je slaba popotnica pred sobotno povratno evropsko tekmo v Bonifiki, kjer bo skušala nadoknaditi pet golov primanjkljaja s prve tekme na Poljskem (25:30).

Primorci so v štajersko prestolnico prišli že v nedeljo zvečer neposredno s Poljske in se pri tem sploh niso vrnili na Obalo, dolga in naporna pot z avtobusom pa je očitno pustila določene posledice na igro varovancev Veselina Vujovića. V prvi polovici tekme je bilo v njihovi igri dovolj svežine, predvsem v sami končnici, ko so dvakrat povedli za dva gola (12:10 in 13:11), na velik odmor pa odšli s prednostjo enega gola (14:13).

A bolj je bila tekma dolga, bolj se je videla utrujenost koprskih rokometašev. Izbranci domačega trenerja Marka Šibile so v 37. minuti po golu Gregorja Ocvirka povedli s 17:16, a so jih gosti v 44. minuti ujeli in znova pahnili v zaostanek (19:20). V prelomnih trenutkih dvoboja so Mariborčani naredili delni izid 4:0 in v 52. minuti povedli za tri gole (23:20). V končnici so zaigrali dovolj zrelo in preudarno ter dosegli šesto zmago, po nepopolnem krogu pa napredovali tudi na tretje mesto lige NLB.

V domači zasedbi sta bila strelsko najbolj učinkovita Ocvirk z osmimi in Andraž Velkavrh s štirimi goli, v gostujoči pa je Adam Bratkovič dosegel devet, Grega Krečič pa pet zadetkov.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, koprska pa se bo na domačem igrišču pomerila z LL Grosistom Slovanom. Obe tekmi bosta v soboto, 2. decembra.

Maribor Branik - Koper 2013 26:25 (13:14)

* Dvorana Tabor, gledalcev 400, sodnika: Štrigl in Ocvirk (oba Velenje).
* Maribor Branik: Đurica, Čudič, Leben, Cvetko, Bogadi, Celminš 2, Sok 3, Jerenec, Rotim 1, Leben, Velkavrh 4, Ranevski 3, Bezgovšek 2, Štumpfl, Sivić, Kete 3, Ocvirk 8 (2).
* Koper 2013: Kocjančič, Vran, Dolenc, Grzentič 1, Vlah 4, Krečič 5, Matijaševič, Kocjančič, Poklar, Moljk, Zugan 1, Smolnik 2, Sokolič 2, Guček, Sever 1, Planinc, Bratkovič 9 (4).
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 3 (2), Koper 2013 6 (4).
* Izključitve: Maribor Branik 14, Koper 2013 10 minut.