Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 21.01.2018 10:55:48

Pester večer v NHL minil brez Kopitarja

Reuters
V ligi NHL je bilo v noči na nedeljo na sporedu kar 13 tekem. Kljub poplavi dvobojev Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja niso igrali, Hrušičana in kralje naslednja tekma čaka v noči na ponedeljek, ko bodo v dvorani Staples Center gostili New York Rangers.

So pa Edmonton Oilers vknjižili tretjo zaporedno zmago, ko so doma s 5:2 premagali Vancouver Canucks. Pittsburgh Penguins so pri San Jose Sharks izgubili z 1:2. Conor Sheary je branilcem naslova v četrti minuti zagotovil vodstvo, a sta Timo Meier z golom v 18. in Tomaš Hertl z zadetkom v 42. minuti preobrnila izid. "Zaslužen poraz, nocoj si več res nismo zaslužili," je po porazu dejal zvezdnik pingvinov Sidney Crosby.

St. Louis Blues so doma z 2:5 presenetljivo morali priznati premoč Arizona Coyotes. Slednja ekipa z zgolj 11 zmagami iz 48 tekem ostaja najslabša ekipa lige. New York Islanders so v gosteh premagali Chicago Blackhawks s 7:3 in s tem zmanjšali zaostanek za mestom, ki na vzhodu vodi v končnico. Z dvema goloma se je za štirikratne zmagovalce Stanleyjevega pokala izkazal Anthony Beauvillier.

V ostalih tekmah so Buffalo Sabres z 1:7 doma klonili proti Dallas Stars, Colorado Avalanche so s 3:1 premagali New York Rangers, z enakim izidom so Philadelphia Flyers ugnali New Jersey Devils, Montreal Canadiens so z 1:4 izgubili proti Boston Bruins, Detroit Red Wings pa z 1:3 proti Carolina Hurricanes. Nashville Predators so s 4:3 premagali Florida Panthers.

Ena od tekem se je končala šele po kazenskih strelih, Calgary Flames so morali z 1:2 priznati premoč Winnipeg Jets. Minnesota Wild so v rednem delu s 5:2 premagali Tampa Bay Lightning, Ottawa Senators so s 3:4 izgubili proti Toronto Maple Leafs.