Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

ku
ku
0 06.05.2016 08:32:49

Dragić znova odličen, Miami izgubil po podaljšku (video)

Toronto Raptors je v polfinalu vzhodne konference lige NBA po podaljšku na domačem parketu premagal Miami Heat s 96:92 ter izid v zmagah poravnal na 1:1. Ljubljančan Goran Dragić je za Miami dosegel 20 točk, štiri skoke in štiri podaje.

Dragić, ki prav danes praznuje 30. rojstni dan, je bil z 20 točkami najboljši strelec Miamija, ob metu iz igre 8-12, metu za tri točke 2-2 in prostem metu 2-2. Dragić je deset sekund pred koncem rednega dela z uspešnim metom za tri točke izid izenačil na 86:86 ter izsilil podaljšek, v katerem pa je Miami tokrat potegnil krajši konec. Tako kot tudi slovenski branilec, ki je med tekmo dobil osem šivov.

Kapetan slovenske reprezentance je v predzadnji minuti prvega polčasa skušal zaustaviti DeMarja DeRozana, ta pa je s komolcem v glavo zadel Dragića. Slednji je nato dobil osebno napako, čeprav se je znašel na parketu s krvavečo ustnico, ki so mu jo morali oskrbeti s šivanjem v garderobi. Dragić, ki je v prvem polčasu dosegel 11 točk, je kljub poškodbi tudi v drugem delu nadaljeval z odlično igro. Po vodstvu domačih s 86:83 in minuti odmora je zadel trojko, s katero je izsilil podaljšek. V dodatnem delu igre pa je bil Toronto precej boljši tekmec.

"Mislim, da smo tudi v podaljšku igrali dobro v napadu, sodim pa, da je bila obramba slaba. Morali bi prestaviti v višjo prestavo. Prav tako pa ne bi smeli izgubiti toliko žog," je ocenil Dwyane Wade. Toronto je imel slabši met (42 odstoten) kot Miami (49,4), vendar so gostitelji vseeno prišli do izenačenja v seriji, tudi zato, ker je imel Miami 21 izgubljenih žog.

Wade in Joe Johnson sta dodala po 17 točk, Hassan Whiteside pa je za Miami prispeval 13 točk in 13 skokov. Pri Torontu je DeMarre Carrol vpisal 21 točk, Jonas Valančiunas pa je dodal 15 točk in 12 skokov.

Serija se bo zdaj preselila na Florido, kjer bo v soboto v Miamiju na sporedu tretja tekma polfinala vzhodne konference. V finale bo napredovala ekipa, ki bo prva dosegla štiri zmage.