21. 10. 2018,
19.55

5 let, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,68

nemško prvenstvo Bundesliga Kevin Kampl Red Bull Leipzig Borussia Dortmund Bayern München

Nedelja, 21. 10. 2018, 19.55

Nemško prvenstvo, 8. krog

Kampl do točke v Augsburgu, visoke zmage Dortmunda, Bayerna in Hoffenheima

Kevin Kampl | Kevin Kampl se iz Augsburga vrača s točko. | Foto Reuters

Kevin Kampl se iz Augsburga vrača s točko.

Kevin Kampl, ki je v prejšnjem krogu dosegel prvi zadetek v tej sezoni bundeslige, je tokrat z Leipzigom pri Augsburgu lovil priključitev k prvemu mestu, a se moral zadovoljiti s točko, s katero je zdrsnil na četrto mesto. Na drugem je zdaj Bayern, ki je proti Wolfsburgu končal niz slabih rezultatov in se veselil zmage s 3:1. Vodilna Borussia Dortumund je v gosteh s 4:0 povozila Stuttgart. Kampl, ki ga ni bilo na zadnjem zboru slovenske reprezentance, je za Leipzig odigral 86 minut. V nedeljo se je visoke zmage veselila še Borussia iz Mönchengladbacha, ki je s 4:0 razbila Mainz, v Berlinu nismo videli zmagovalca.

Zanesljivo zmago je vknjižil še Hoffenheim, Nürnbergu je zabil tri gole. Hannover in Bayer Leverkusen sta se razšla brez zmagovalca.

Na prvi tekmi osmega kroga je Eintracht Frankfurt s kar 7:1 ponižal Düsseldorf, zablestel pa je 20-letni Srb bosanskih korenin Luka Jović. Nogometaš Eintracht Frankfurta je kar petkrat zatresel mrežo Düsseldorfa in s tem postavil svojevrsten rekord nemškega prvenstva.

Jović je z 20 leti postal najmlajši nogometaš, ki je na eni tekmi nemške lige zabil pet golov, hkrati je postal tudi prvi igralec Frankfurta, ki mu je na enem obračunu uspel tak dosežek.

Sportal Eksplozija slovenskih golov v serie A, Belec še naprej greje klop #video