V tej restavraciji natakarji žalijo goste!!!

lp
lp
0 01.05.2016 18:58:44

Preobrat Olimpije kot dobra popotnica (video)

Nogometaši Olimpije so na zadnji tekmi 32. kroga prve lige v gosteh premagali Koper z 2:1. Zdaj imajo na lestvici tri točke prednosti pred Mariborom.

Srečanje na koprski Bonifiki, katerega je spremljalo vsaj tisoč ljubljanskih navijačev, so bolje začeli domačini in v 36. minuti po napaki gostujoče obrambe prek Jake Štromajerja povedli.

radovic

V drugem delu je četa Radolfa Vanolija, nekdanjega stratega Kopra, ki je tokrat prvič vodil svoje nove varovance, zaigrala kot prerojena in stiskala obroč okoli koprskih vrat. V 54. minuti je Julius Wobay izid izenačil, 14 minut pozneje pa je Denis Klinar izkoristil natančno podajo Miroslava Radovića in svojemu moštvu zagotovil tri dragocene točke.

matic

Olimpija ima pred večnim derbijemn (v soboto ob 20.15) 65 točk, Mariborčani tri manj in slabši izkupiček na medsebojnih tekmah. Če predpostavimo, da bosta moštvi enako uspešni v zadnjih treh krogih, bi morali vijoličasti za prevzem vodstva v Stožicah zmagati s tremi zadetki.

Gostje so v Koper pripotovali močno oslabljeni, Koper pa tudi v sedmem poizkusu proti Olimpiji ostaja pri eni sami zmagi. Rodolfo Vanoli je debitiral z zmago, pa čeprav ga je glavni sodnik Andrej Žnidaršič še pred koncem tekme poslal na tribuno.

Vanoli s postavitvijo 3-5-1-1 ni presenetil domačih gledalcev in najbrž niti domačega moštva, saj je tako redno nastopalo že njegova nekdanja ekipa. Pred zelo lepim številom gledalcev, rekordnim letos na Bonifiki, mnogo gledalcev je pripotovalo tudi iz Ljubljane, so prvi zapretili domači. V 5. minuti je lepo prodrl Ruben Belima, podal povratno žogo do Jake Štromajerja, ki pa je streljal zelo slabo iz ugodnega položaja.

V 12. minuti je ponovno podal z desne strani Belima, odlično je iz voleja s 16 m poizkusil Fabian Lokaj, z obrambo pa se je izkazal vratar Olimpije Nejc Vidmar. Sredi polčasa so gostje povsem prevzeli pobudo in sledil je odličen poizkus vezista Roka Kronavetra z več kot dvajsetih metrov, a se je z obrambo izkazal domači vratar Vjekoslav Tomić, ki je žogo izbil v kot.

Gostje so imeli nekaj nevarnih kombiniranj v kazenskem prostoru domačih, a so se videle vse spomladanske težave, predvsem pa neučinkovitost Ljubljančanov. Na drugi strani pa imajo zato Koprčani v svojih vrstah prekaljenega strelca Jako Štromajerja, ki je v 36. minuti po lepi podaji Tonija Datkovića z glavo spretno, tudi on z glavo, zadel za 1:0.

V 41. minuti je Kronaveter po prostem strelu lepo podal v kazenski prostor Koprčanov, kjer pa je veliko priložnost po strelu z glavo zapravil Aris Zarifović.

Trenerja v odmoru nista menjala in takoj v 20. sekundi nadaljevanja je po podaji Jana Andrejašiča iz kar ugodnega položaja z osmih metrov meril prek gola Fabian Lokaj. V 49. minuti in po predložku Miroslava Radovića je Denis Klinar s strelom iz obrata meril mimo vrat domačih.

V 54. minuti so gledalci videli izenačenje. Radović je z globinsko podajo lepo zaposlil Juliusa Wobaya, ki je vtekel v kazenski prostor Kopra, nato pa z natančnim diagonalnim strelom premagal nemočnega Tomića. V 59. minuti je sledil hiter protinapad v drugem polčasu bolj razigrane Olimpije, Radović je zelo močno streljal, odlično pa je posredoval koprski vratar, ki je žogo izbil v kot.

V 68. minuti je ponovno odlično podal Radović, po desni strani je vtekel Denis Klinar in v dvoboju "iz oči v oči" s Tomićem rutinirano dosegel drugi gol za goste.

V 74. minuti je Andrejašič izpeljal izvrstno akcijo, podal, Štromajerjev strel z glavo pa so Olimpijini branilci izbili z golove črte. Domači so imeli veliko priložnost v 79. minuti, ko je Zlatan Muslimović podal do Belime, njegov strel pa je zaustavil Vidmar. V 82. minuti je sledil nov protinapad gostov in preigravanje Radovića, z odlično obrambo pa je poizkus napadalca gostov zaustavil Tomić.

Luka Koper - Olimpija 1:2 (1:0)

Koper - Stadion Bonifika, gledalcev 2200, sodniki: Žnidaršič, Ajdovec (oba Kranj), Prelog (Preddvor).
Strelci: 1:0 Štromajer (36.), 1:1 Wobay (54.), 1:2 Klinar (68.).
Luka Koper: Tomić, Andrejašič, Datković, Belima, Štulac, Lokaj, Posavac (od 64. Valencia), Dedić, Štromajer, Batur (od 52. De Sena), Niguez (od 74. Muslimović).
Olimpija: Vidmar, Klinar, Kelhar, Kronaveter, Matić, Radović, Wobay, Da Silva (od 79. Bajrić), Fink, Zarifović, Mitrović.
Rumeni kartoni: Andrejašič; Klinar, Vidmar.