BRAVO

Slovenska prevlada

Objavljeno 02. avgust 2015 01.20 | Posodobljeno 02. avgust 2015 01.20 | Piše: STA, D. P.

Drugi slovenski plezalec v finalu, Urban Primožič, ki se je po dobrem letu spet uvrstil med najboljših osem, je bil na koncu sedmi.

Mina Markovič je vesela drugega mesta

IMST – Na tretji letošnji tekmi za svetovni pokal v težavnostnem plezanju v avstrijskem Imstu so s svojimi nastopi navdušili tudi slovenski predstavniki. Mina Markovič je, tako kot na evropskem prvenstvu v Chamonixu, osvojila prvo mesto, druga je bila Janja Garnbret, medtem ko je Domen Škofic tekmo končal na tretjem mestu.

Blestele v kvalifikacijah

Slovenske plezalke so bile odlične že na petkovih kvalifikacijah. Janja Garnbret je bila celo edina, ki je polfinalno smer preplezala do vrha. Mina Markovič, evropska prvakinja iz Chamonixa, ta tekma je štela tudi za svetovni pokal, je navkljub ne popolnoma zdravim levim gležnjem osvojila četrto mesto, prvič v svoji karieri pa se je v finale uvrstila tudi Tjaša Kalan.

V finalu je spet navdušila Markovičeva in prišla do nove zmage v svetovnem pokalu. Druga je bila šele 16-letna Garnbretova, tretja pa Avstrijka Jessica Pilz. S šestim mestom se je izkazala tudi Kalanova, ki je že na na prvih dveh tekmah plezala zelo dobro, saj je z devetim in enajstim mestom le za malo zgrešila finalne nastope.

Zmaga Francozu

V moški konkurenci je bil odličen Škofic, ki se je lani redno uvrščal v finala. Letošnje sezone sicer ni začel najbolje, saj je imel težave z gležnjem in je bil tako v Chamonixu kot v Brianç onu deveti. Že na petkovih kvalifikacijah se je izkazal s četrtim mestom, še boljše plezanje pa mu je uspelo v današnjem finalu. Pred njim sta bila le izkušeni, 33-letni Francoz Romain Desgranges in Avstrijec Jakob Schubert. Za 20-letnega nekdanjega svetovnega mladinskega prvaka je tretje mesto tudi najboljša uvrstitev na tekmah svetovnega pokala. Do zdaj je bilo to predlansko četrto mesto Briançonu.

Drugi slovenski plezalec v finalu, Urban Primožič, ki se je po dobrem letu spet uvrstil med najboljših osem, je bil na koncu sedmi. Sedmi je bil tudi na petkovih kvalifikacijah. Tretji slovenski predstavnik v Imstu Martin Bregant je kvalifikacijski nastop končal na 38. mestu in se ni uvrstil v finale.