STA
STA
0 23.04.2018 09:00:47

San Antonio presenetil prvake in znižal na 3:1

Košarkarji Golden State Warriors so zapravili prvo zaključno žogico za uvrstitev v drugi krog končnice lige NBA. Prvake je na domačem terenu premagal San Antonio Spurs s 103:90 in znižal izid v zmagah na 3:1.

Na ostalih treh prizoriščih sinočnjih tekem je rezultat poravnan na 2:2. Cleveland je v gosteh premagal Indiano s 104:100, Washington je bil boljši od Toronta 106:98, Milwaukee pa je ugnal Boston s 104:102.

Ključno vlogo pri zmagi slednjih je odigral grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo (27 točk), ki je pet sekund pred koncem pospravil odbitek pod obročem. "Ta zmaga je neverjetna. Ohranili smo homogenost in se do konca borili za uspeh," je dejal Antetokounmpo.

Pri Milwaukeeju sta izstopala še Khris Middleton s 23 točkami in Jabari Parker (16), za goste pa je največ točk dosegel Jaylen Brown.

San Antonio je vodil celo tekmo, v ključnih zadnjih minutah pa je Manu Ginobili dosegel 10 od svojih 16 točk. "Agresivna obramba je bila ključ do uspeha," je po tekmi povedal Argentinec.

LaMarcus Aldridge je zbral 22 točk in deset skokov, na drugi strani pa je bil prvi strelec Kevin Durant s 34 točkami in 13 skoki.

Indiana ni izkoristila priložnosti za vodstvo s 3:1. LeBron James je dosegel 32 točk, 13 skokov in sedem podaj, Kyle Korver jih je dodal 18, tako da se serija v sredo seli v Cleveland.

Washington je po zaostanku 0:2 dobil obe tekmi pred domačo publiko in se v Toronto odpravlja z 2:2. Gostje so ob polčasu vodili z 51:40, v nadaljevanju pa sta razliko naredila John Wall s 27 točkami in Bradley Beal z 31.

Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers             100:104
(ekipi sta izenačeni na 2:2 v zmagah)

Washington Wizards - Toronto Raptors             106:98

Milwaukee Bucks - Boston Celtics                 104:102

San Antonio Spurs - Golden State Warriors        103:90
(Golden State vodi s 3:1 v zmagah)

* Opomba: ekipe v končnici igrajo na štiri zmage.
Značke: košarka, sta