Hrvaška Slovenija Luka Dončić Luka Dončić Goran Dragić Goran Dragić EuroBasket 2017

Pripravljalni turnir na Hrvaškem

Slovenci z nihanji, v zadnji četrtini igre le postavili stvari na svoje mesto

1

Slovenija košarka | Foto Grega Valančič/Sportida

Slovenska košarkarska reprezentanca je v sklopu priprav na evropsko prvenstvo v Opatiji odigrala še drugo tekmo. Po sobotnem porazu s Hrvaško (z 81:85) so izbranci Igorja Kokoškova z 78:67 premagali Ukrajino.

Slovenci so srečanje v Opatiji, kjer se na turnirju merijo v družbi Hrvatov in Ukrajincev, začeli dobro in s hitrima trojkama nekoliko ušli Ukrajincem. Po prvi četrtini so vodili za deset točk (23:13), v drugem delu so najprej še zvišali prednost, ki pa so jo nasprotniki do polčasa stopili na sedem točk.

Tudi v nadaljevanju so Kokoškovi varovanci držali prednost v svojih rokah, a Ukrajinci se niso dali, ob koncu tretje četrtini so se približali na zgolj točko razlike (59:58). A prednost Slovenije je do zadnjega dela narasla na štiri, ob koncu pa se je ustavila pri +11.

Najbolj razpoložen v slovenski vrsti je bil Jaka Blažič s 14 točkami, Edo Murić jih je dodal 13.

Slovenci se bodo do EP še dvakrat pomerili s Hrvati

Najbolj zanimiv obračun je bil na sporedu že ob uvodu, ko sta se v Opatiji pomerili sosedi Slovenija in Hrvaška. Do te tekme sta obe izbrani vrsti zmagali na vseh tekmah. Slovenija je preskočila univerzitetno ekipo Rusije, Madžarsko in Češko, Hrvati pa Francijo in Litvo. Tokrat so bili na domačem parketu uspešnejši naši južni sosedi. Tekma je bila izenačena od začetka do konca, ko so Hrvati slavili za štiri točke Prvi strelec tekme je bil Luka Dončić, ki je dosegel 27 točk.

Slovenija in Hrvaška, ki je s ponedeljkovo zmago nad Ukrajino osvojila turnir, bosta do odhoda na EuroBasket odigrali še dve pripravljalni tekmi: 24. in 25. avgusta v Stožicah, za javnost pa bo odprta le prva.