Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Petek, 17. 8. 2018, 20.48

Đurić zlati kolajni v Dublinu dodal še bron

Darko Đurić | Darko Đurić blesti na EP v Dublinu. | Foto Vid Ponikvar

Darko Đurić blesti na EP v Dublinu.

Slovenski paraplavalni šampion Darko Đurić je na evropskem prvenstvu za invalide v Dublinu osvojil še bronasto odličje na 200 m prosto. Evropski prvak je postal Nizozemec Michael Schoenmaker. Devetindvajsetletni plavalec je na tem prvenstvu že osvojil naslov evropskega prvaka na 50 m prosto ter 5. mesto na 100 m prosto.

"Vesel sem te medalje, sezona se je poplačala. Ubranil sem bron, ki sem ga osvojil tudi pred dvema letoma na EP. S trenerjem sva se domenila, da odplavam svojo dirko. Roka je bila že težka, a sem se boril do zadnjega metra. Izplačalo se je," je bil nove kolajne vesel Đurić, ki od novembra lani trenira z nizozemsko reprezentanco.

Đurića v Dublinu v nedeljo čaka še tekma na 50 m delfin.